Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,276.51 0.49%    CEVI 550.00 -3%    GRNT 1,191.06 0.09%    KMB 7,651.29 0.08%    LOTO 106.00 6%    MPT 77,852.09 1.02%    MTUR 5,702.82 0.05%    RMDEN18 98.70 0%    SBT 3,000.00 0%    STB 1,300.00 0%    STIL 92.96 1.04%    TETE 2,273.55 4.2%    TNB 19,400.00 0%    TTK 1,699.84 -0.01%    USJE 24,215.00 0%    VITA 14,005.00 0.04%    

Викенд хороскоп 24-25.08.2019

Време: 06:28

Датум: август 24, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Не сакате да се откажете од зацртаните цели иако во моментов тешко дека ќе дојде до нивна реализација. Доколку сте слободни викендов е одличен за запознавање на нова личност.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Доколку бидете претерано импулсивни, можно е дека ќе се покаете. Викендот не е време за брзоплети одлуки. Во љубовта размислувате за брак и промени со актуелниот партнер.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Викендот е поволен доколку се занимавате со приватен бизнис. Пред вас е можност да направите некои добри чекори. Доколку сте во брак односот ќе ви биде солиден, ако сте слободни ве очекува флерт.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Многу е важно да имате доволно трпение и да не избрзувате во постапките. Некои добри прилики доаѓаат накај вас. Во љубовта ќе ви се допадне лице кое е доста неодлучно.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можеби ќе имате потреба да истражувате некои нови можности на деловното поле. Бидете малку посериозни. Во љубовта не ви се допаѓа љубомората која ја покажува вашиот партнер.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Можете да очекувате промени на полето за финансии. Малку сте разочарани, а всушност немате потреба. Во љубовта викендот е поволен за заедничко уживање со партнерот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Очекувајте прилично напорен викенд, многу обврски чекаат на вас. Во љубовта во моментов ќе немате време за партнерот и неговите грижи, па ќе го ставите малку на пауза.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Викендот ќе го поминете во уживање бидејќи ќе немате буквално никакви обврски. Доколку сте слободни можно е ново познанство со некое романтично и емотивно лице.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Очекувајте максимална поддршка од околината, ќе бидете полни со интересни идеи. Во љубовта слободните ги очекува комуникација со ново лице, а зафатените ќе бидат во хармонија.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Размислувате за деловни промени но сеуште не сте подготвени да ги реализирате. Во љубовта можно е да се појави некое лице од минатото и буквално да ви досадува.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можете да бидете пред прилика за некоја хонорарна работа. Дополнителната заработка ќе ви донесе среќа. Во љубовта ќе балансирате во комуникацијата меѓу саканото лице и семејството.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе добиете добар совет од некоја личност во која имате доверба. Ќе донесете коректна и точна одлука во врска со работата. Слободните не се сигурни дали се подготвени за нова љубов.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 17.02.2020

  Дневен хороскоп 17.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте задоволни со она што до сега сте го направиле. Ќе ги добиете потребните совети. Во љубовта можете добро…

 • Викенд хороскоп 15-16.02.2020

  Викенд хороскоп 15-16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете…

 • Дневен хороскоп 14.02.2020

  Дневен хороскоп 14.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во…

 • Дневен хороскоп 13.02.2020

  Дневен хороскоп 13.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на…

 • Дневен хороскоп 12.02.2020

  Дневен хороскоп 12.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Разговорите што ги имавте во изминатата недела, денес можат да ви донесат успешен договор и континуиран финансиски прилив во следниот…

 • Дневен хороскоп 11.02.2020

  Дневен хороскоп 11.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се обидете да разговарате со некои пријатели за да сфатите колкав е вашиот удел во озборувањата коишто се…

 • Дневен хороскоп 10.02.2020

  Дневен хороскоп 10.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сметате дека не постои задача која не можете да ја завршите. Ова може да предизвика завист кај колегите, и затоа…

 • Викенд хороскоп 08-09.02.2020

  Викенд хороскоп 08-09.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не оставате доволно убедлив впечаток на колегите и соработниците. Во љубовта нема причина да го прикривате вашето нерасположение пред саканото…

 • Дневен хороскоп 07.02.2020

  Дневен хороскоп 07.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе добиете многу интересен деловен предлог. Размислете добро пред било што да прифатите. Партнерот ги одредува правилата на емотивното однесување,…

 • Дневен хороскоп 06.02.2020

  Дневен хороскоп 06.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Поведете сметка за тоа како се однеусвате на работа. Соработниците ве толкуваат на погрешен начин. Во љубовта можно е да…