Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,031.83 -0.69%    AUMK 2,000.00 0%    GRNT 1,000.00 1.61%    KMB 5,890.90 -0.08%    MPT 73,820.13 2.52%    MTUR 5,350.00 0%    OILK 6,000.00 0%    PKB 12,441.00 3.08%    POPK 21.00 -12.5%    RMDEN16 98.50 0%    STB 1,139.76 -0.32%    TNB 16,521.30 -0.47%    TTK 1,460.00 0%    VITA 11,200.00 -0.12%    

Флексибилниот Motorola Razr во Европа пристигнува во текот на декември!

Време: 22:56

Датум: август 21, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Одамна се шпекулира дека Motorola планира да ја оживее Razr линијата, чиј најнов член ќе биде првиот флексибилен телефон на компанијата. Сега се појавија нови детали за уредот. Како што и се очекуваше, станува збор за модел со среден опсег, кој во Европа би требало да биде објавен овој декември или јануари следната година. Цената на телефонот ќе биде 1500 евра.

Флексибилниот Motorola Razr ќе се витка на начин на кој тоа го правеа и традиционалните Razr модели. Исто така, ќе има помал екран надвор, кој ќе прикаже известувања и статус на иконите.

Претходно гласините сугерираа дека новиот Razr ќе има Snapdragon 710 чипсет, 4GB/6GB RAM, 64GB/128GB простор за складирање, а ќе се напојува со 2730mAh батерија. Екранот на телефонот од 6,2 инчи ќе има 2142 x 876p резолуција, додека надворешниот панел ќе има 800 x 600 пиксели.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Карфиолот го забрзува метаболизмот

  Карфиолот го забрзува метаболизмот

  Ако се обидувате да се ослободите од вишокот килограми, време е да го наполните вашиот фрижидерот со карфиол. Овој нискокалоричен зеленчук не е богат со…

 • Инфлацијата во еврозоната забави, трговскиот суфицит порасна

  Инфлацијата во еврозоната забави, трговскиот суфицит порасна

  Стапката на инфлација во еврозоната се забавил во октомври, како резултат на значителниот пад на цените на енергијата, објави денеска Европскиот завод за статистика Eurostat,…

 • Глобалната побарувачка за нафта се удвои во третиот квартал

  Глобалната побарувачка за нафта се удвои во третиот квартал

  Глобалната побарувачка за нафта во третиот квартал од 2019 година порасна за 1,1 милиони барели на ден. Тоа е повеќе од двојно од 435.000 барели…

 • Буџет за 2020-та: Милијарди евра за претурање од „шупливо во празно“

  Буџет за 2020-та: Милијарди евра за претурање од „шупливо во празно“

  Милијарди евра од граѓаните за претурање од “шупливо во празно“, за затворање дупки и за исполнување на желби и ветувања, а грантови и заеми за…

 • Конте добил анонимни закани

  Конте добил анонимни закани

  Тренерот на Интер, Антонио Конте се движи со телохранители откако добил анонимно писмо со куршум, објави „Кориере дела Сера“. Полицијата започнала истрага за случајот. Конте…

 • Протестите на „Жолтите елеци“ ја чинат Франција речиси три милијарди евра

  Протестите на „Жолтите елеци“ ја чинат Франција речиси три милијарди евра

  Франција изгуби 2,5 милијарди евра поради протестите на „Жолтите елеци“, кои почнаа пред една година, објави француската радиостаница РТЛ повикувајќи се на информации од владата.…

 • Силно невреме во Хрватска, морето исфрли тони ѓубре кај Дубровник (видео)

  Силно невреме во Хрватска, морето исфрли тони ѓубре кај Дубровник (видео)

  Хрватското крајбрежје од вчера попладне е погодено од силно невреме, проследено со силен ветер, којшто предизвика проблеми во сообраќајот. Издаден е црвен аларм за екстремно…

 • Времето ќе биде облачно со температури до 20 степени

  Времето ќе биде облачно со температури до 20 степени

  Времето во Република Северна Македонија ќе биде умерено до значително облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се…

 • Тите: Меси ми рече да ја задржам устата затворена

  Тите: Меси ми рече да ја задржам устата затворена

  Бразилскиот селектор Тите влезе во расправија со ѕвездата на Аргентина, Лионел Меси, кој го постигна единствениот гол во контролната меѓу двата јужноамерикански гиганти во Ријад,…

 • Coinbase лансираше картички во 10 нови земји

  Coinbase лансираше картички во 10 нови земји

  Coinbase Card лансираше картички во 10 нови земји па сега ги има вкупно 29, најавувајќи дека клиентите можат да трошат дигитални пари користејќи пет дополнителни…