Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,276.51 0.49%    CEVI 550.00 -3%    GRNT 1,191.06 0.09%    KMB 7,651.29 0.08%    LOTO 106.00 6%    MPT 77,852.09 1.02%    MTUR 5,702.82 0.05%    RMDEN18 98.70 0%    SBT 3,000.00 0%    STB 1,300.00 0%    STIL 92.96 1.04%    TETE 2,273.55 4.2%    TNB 19,400.00 0%    TTK 1,699.84 -0.01%    USJE 24,215.00 0%    VITA 14,005.00 0.04%    

Дневен хороскоп 19.08.2019

Време: 08:35

Датум: август 19, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина или друга блиска личност. Време е да си го зголемите нивото на самоувереност и да станете посамостојни. Шетајте со гордо крената глава. Способни сте да постигнете многу повеќе отколку што си мислите.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Многу сте заинтересирани за некоја нова работа која за вас и вашите соработници е многу интересна. Тешко е да ве убедат да направите нешто што вие не го сакате. Тоа е мудар потег бидејќи некој од вашата околина многу настојува да ве убеди да направите нешто што за вас не е добро. Можен е состанок со вашиот шеф. Би било подобро да не ја посочувате правдата бидејќи ќе дојдете во конфликт со некоја Девица или Јарец.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денот може да биле полн со непредвидливи случувања и среќавања. Немојте да бидете преосетливи и не се нервирајте за некои неважни прашања. Многумина ви завидуваат на успехот, а никој не знае колкава е цената што ја плаќате за тоа. Потребно е ситуацијата во која се наоѓате да ја согледувате од поведар агол.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Може да ве окупираат сериозни мисли или разговори за различни односи. Некои од вас може да влезат во нови партнерства, но повеќето ќе донесуваат одлуки за тоа каде води нивната моментална состојба. Практичните мисли се исклучително важни за вашата врска. Советите од семејството ќе бидат најпрофитабилни за вас.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Одговорностите ви го насочуваат патот по кој ќе треба да се движите. Соработниците ќе ви бидат проблематични. Луѓето ќе бараат совети и одговори од вас, затоа бидете подготвени за нови предизвици. Оставате повеќе простор и време за да дознаете повеќе информации. Некоја нова информација ќе го разбранува вашето срце.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Време е да покажете на дело за што сте способни да направите. Помогнете некому со мал подарок, дарувајте одредена сума. Секое добро дело ќе ви се врати како бумеранг. Не бидете скептични. Светот е убаво место за живеење, но само ако вие си го направите такво. Блиските лица јавно ќе ви покажат колку им значите.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денес планетите ќе ви донесат одредена нестабилност. Тоа ќе влијае и на вашите односи со партнерот или блиските, што може да доведе до несакани ситуации кои ќе ви се вратат. Затоа, бидете внимателни кон оние што ви значат. Иако на работа не оди се како што посакувате, стрпете се малку и покажете повеќе почитување кон вашите работници и соработници.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Немате премногу време за размислување. Со Вагите и Близнаците постигнувате прилично добра соработка. Ненадејните случувања ве вадат од колосек, и покрај тоа што ви ги изгледаат интересни. Еден Бик се труди да ви излезе во пресрет. Внимавајте на финансиите, трошите премногу.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес е ден кога треба да им бидете благодарни и да ги цените луѓето околу вас, а не да ги критикувате. Организирајте нешто убаво за оние кои ги сакате и кои често ве поткрепуваат, а некогаш ве критикуваат со цел да го избегнете правењето на грешки. Соработниците, колегите и шефовите се разочарани од вашата негативност, обидете се да го промените тоа.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денес не сте многу мотивирани за работа. Се обидувате да се сокриете и да не ги извршите работните задачи, но време е да се пробудите и да започнете со работа. Денес имате можност да се сретнете со некои поранешни соработници кои ќе ви понудат одлична можност за остварување на дополнителен профит. Но внимавајте, најпрвин консултирајте се со партнерот. Љубовта овој период ќе ви биде на највисокото ниво.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Бидејќи поседувате неуморна енергија, искористете ја како што треба. За почеток, учете да креирате односи со околината, но и други работи. Бидете подготвени да ги исполнувате туѓите желби, но ќе видите многу убави работи. Во фаза сте на донесување многу важна одлука. Одморете го вашиот мозок, размислете убаво и донесете ја вашата правилна одлука.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Добро се чувствувате во друштво на некое лице кое има врска со странство и со кое можете да остварите добра соработка. Ќе добиете понуда за патување во странство. Ако сте млади, постои можност за обнова на соработката со некогашниот работодавец. Трудете се да бидете фер во тимската работа. Имате голема потреба за промена на работата или ќе се обидете на поинаков начин да се поставите кон колегите и претпоставените.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 17.02.2020

  Дневен хороскоп 17.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте задоволни со она што до сега сте го направиле. Ќе ги добиете потребните совети. Во љубовта можете добро…

 • Викенд хороскоп 15-16.02.2020

  Викенд хороскоп 15-16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете…

 • Дневен хороскоп 14.02.2020

  Дневен хороскоп 14.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во…

 • Дневен хороскоп 13.02.2020

  Дневен хороскоп 13.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на…

 • Дневен хороскоп 12.02.2020

  Дневен хороскоп 12.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Разговорите што ги имавте во изминатата недела, денес можат да ви донесат успешен договор и континуиран финансиски прилив во следниот…

 • Дневен хороскоп 11.02.2020

  Дневен хороскоп 11.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се обидете да разговарате со некои пријатели за да сфатите колкав е вашиот удел во озборувањата коишто се…

 • Дневен хороскоп 10.02.2020

  Дневен хороскоп 10.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сметате дека не постои задача која не можете да ја завршите. Ова може да предизвика завист кај колегите, и затоа…

 • Викенд хороскоп 08-09.02.2020

  Викенд хороскоп 08-09.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не оставате доволно убедлив впечаток на колегите и соработниците. Во љубовта нема причина да го прикривате вашето нерасположение пред саканото…

 • Дневен хороскоп 07.02.2020

  Дневен хороскоп 07.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе добиете многу интересен деловен предлог. Размислете добро пред било што да прифатите. Партнерот ги одредува правилата на емотивното однесување,…

 • Дневен хороскоп 06.02.2020

  Дневен хороскоп 06.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Поведете сметка за тоа како се однеусвате на работа. Соработниците ве толкуваат на погрешен начин. Во љубовта можно е да…