недела, 10 декември 2023
ПочетнаАВТОБИЗOpel Insignia Country Tourer

Opel Insignia Country Tourer

opel country 111

„Opel“  неодамна ги објави првите официјални слики и детали за редизајнираниот модел „Insignia“, а денеска е соопштено дека во септември оваа година на авто саемот во Франкфурт премиера ќе има уште една верзија и тоа „Insignia Country Tourer“.

Направена по угледот на автомобилите како што се „Audi A6 Allroad“ или „Volvo XC70“, „Insignia Country Tourer“ е всушност караванска верзија на „Insignia SportsTourer“ која доби плус 20 мм во должина, атрактивен екстериер (безбедносни елементи, робусни браници…) и нови алуминиумски тркала, а сите верзии ќе бидат достапни и со погонот 4х4.

opel country 11

Во понудата на мотори ќе бидат дизелите 2.0 CDTI со 163KS и 2.0 CDTI Biturbo со 195KS, како и бензискиот 2.0 SIDI Turbo со 250KS.

Во зависност од моторот „Insignia“ ќе може да се купи со мануелен шестстепен менувач или пак со автоматски.

Повеќе информации за возилото, како и неговата цена ќе бидат дополнително соопштени.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП