Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,298.51 0.02%    FERS 74,000.00 1.36%    GRNT 1,034.77 0.65%    INPR 1,500.00 0%    KMB 6,279.63 -0.19%    MKSD 193.00 0.52%    MPT 76,500.00 0.08%    OKTA 4,700.00 2.17%    RZUS 75.00 -9.64%    SBT 2,590.73 3.49%    STB 1,180.00 0.09%    STIL 92.00 0.19%    TEL 310.00 0%    TNB 16,550.00 -0.18%    TTK 1,530.62 0.7%    UNI 2,390.00 1.27%    ZILU 150.00 8.7%    ZPKO 1,470.00 0%    

Грешка поради која батеријата драстично се празни

Време: 14:56

Датум: август 13, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Проблемот е со апликацијата, a еве и неколку решенија.

Во моментов многу корисници на Android имаат проблеми со енормно брзо и нетипично празнење на батериите на некои телефони. Поради грешка, која Google ја направил со последното ажурирање, апликацијата Google Play Services неприродно брзо и инвазивно ја троши батеријата. Проблемот е со самата апликација т.е ”грешката“ внатре во неа, за која Google е свесен и на која работи.

Во поставките за батеријата, управителот на оваа ”функција” на телефонот може јасно да види дека Google Play Services невообичаено брзо влијаe на автономијата на батеријата и тоа може да се спречи на неколку начини.

Потребно е да ја инсталирате постарата верзија на апликацијата, која може да се најде на страниците на APK Mirror или да се најавите во BETA програмот на Google Play Services. Toa е овозможено со најавување на линкот на апликацијата или во Google Play Store, по што ќе се инсталира нова верзија на апликацијата. Последната опција е секако да се почека новата верзија на апликацијата, на која Google работи.

Google Play Services честопати е причина за непотребното трошење на енергијата на батеријата по поголемите ажурирања на софтверот, па обидете се да испробате некои од овие решенија за да го прекинете брзото празнење на батеријата на вашиот телефон.

 

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

Еден одговор за Грешка поради која батеријата драстично се празни

 1. Пингбек: Грешка поради која батеријата драстично се празни - ММС

 • Сити и Тотенхем со полн плен, за Јунајтед само бод

  Сити и Тотенхем со полн плен, за Јунајтед само бод

  Неделната програма од англиската Премиер лига донесе три натпревари на кои поуспешни беа госинските екипи. Манчестер сити во дербито славеше против Арсенал, Тотенхем со гол…

 • “Силна Европа значи и силно евро”

  “Силна Европа значи и силно евро”

  Лидерите на ЕУ 27 самитот во Брисел повикаа на јакнење на Европската економска и монетарна унија и посилна улога на еврото во светот. „Силна Европа…

 • Разубавете ги студените денови со вкусен чај од ѓумбир и кардамон

  Разубавете ги студените денови со вкусен чај од ѓумбир и кардамон

  Подготовката на чај и препарати базирани на чај се омилени во светот. Традицијата пропишува начин и време за консумирање чај, но пијте го кога и…

 • Двете светски сили постигнаа трговски договор

  Двете светски сили постигнаа трговски договор

  Американскиот претседател Доналд Трамп во петокот објави дека САД ја постигнале таканаречената прва фаза од трговскиот договор со Кина. Според неа, Вашингтон ќе се откаже…

 • Машкиот слалом во Вал д’Изер е одложен

  Машкиот слалом во Вал д’Изер е одложен

  Силниот ветер ги принуди организаторите да ја одложат, а потоа да ја пренесат машката трка за слалом од Светскиот куп на друга патека. Така конечното…

 • Со мали чекори кон крајот на војната: САД ги укинаа санкциите кон три руски компании

  Со мали чекори кон крајот на војната: САД ги укинаа санкциите кон три руски компании

  Министерството за финансии на САД ги укина санкциите кон три руски компании, се вели во документот објавен на веб страницата на Министерството. Од американскиот список…

 • Најмногу струја во Европа извезува Франција, а увезува Италија

  Најмногу струја во Европа извезува Франција, а увезува Италија

  Франција е најголем извозник на електрична енергија во Европа за 11 месеци оваа година, а Италија најголем увозник, покажа студијата за европски интерконекторски пазар. Студијата на…

 • „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ стабилен

  „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ стабилен

  Кредитната агенција „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ со стабилен изглед. Како што наведуваат од агенцијата, ова се должи на низата кохерентни…

 • Во Македонија месечно се градат станови колку во половина Европа годишно

  Во Македонија месечно се градат станови колку во половина Европа годишно

  Во Македонија бројот на изградени станови месечно е колку во поголем број од европските земји за 12 месеци односно за цела година. Податоците од Меѓународниот…

 • Мурињо за новиот договор на Клоп: Одлична вест за сите

  Мурињо за новиот договор на Клоп: Одлична вест за сите

  Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за големата вест на англискиот фудбал вчера – обновување на договорот на Јирген Клоп со Ливерпул.…