Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,275.91 1.05%    ELEKTKU1 25.00 0%    ERMT 177.00 -10.15%    GRNT 943.18 0.04%    KMB 5,565.98 0.33%    MTUR 5,250.10 -0.94%    OKTA 4,507.62 -0.05%    PKB 11,800.00 7.27%    RMDEN17 99.00 1.02%    RMDEN18 98.60 -0.1%    RZLIPTE1 25.00 0%    RZUG 12.00 0%    STB 1,201.67 0.14%    TTK 1,448.32 -2.14%    

Слатки задоволства без кои не можете да си го замислите патувањето

Време: 11:22

Датум: јули 9, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Кога ќе започне летната сезона градот станува најмалку привлечно место каде сакаме да ги поминеме викендите и слободните денови. Близината на Халкидики или Охридското крајбрежје ни ги олеснуваат одлуките за тоа „каде да киднеме“ на викенд.

Вештината набрзина да се спакувате и да влезете во автомобилот станува лесна егзекуција. Со брзина на светлината ги пакувате куферите со најнеопходните летни парчиња облека, го вклучувате омилениот музички албум и го напуштате секојдневието во градот. Можеби затоа на повеќето луѓе летниот период им е омилен токму поради едноставноста, слободата и спонтаноста кои ни ги овозможува.

Покрај добрата музика која оди во фон и ви го прави патувањето забавно и пријатно важно е во автомобилот, посебно доколку сте сувозач  да бидете спремни со грицки и слатки задоволства кои ќе го држат вниманието и нивото на среќа на завидно ниво. Постои голем избор на ваков тип на храна, она на што е важно да обрнете внимание е ужинката да не се топи на повисока температура и при тоа да ве извалка и вас и автомобилот. Затоа можеби најзгодни слатки се житните бисквити или пак крцкави вафли кои се лесно сварливи имаат хранлива вредност. Македонскиот производител Макпрогрес со нивната линија на слатки задоволства Винчини имаат широк асортиман на ваков тип на занимации кои ќе ги направат патувањата забавни и за вас многу едноставни.

За најмалечките ви предлагаме да ги изненадите со производот на Винчини Viva La Vita чијашто беспрекорен квалитет ги освојува нивните срца на прва. Од истата линија згодни за да ги понесете на одмор се и наполитанките, кои се идеални за ужинка, или по оброк.

И не заборавајте да правите попатни паузи кои ќе ви помогнат да земете воздух, возачот да се одмори и да направите куса прошетка која е добредојдена по секое долго седење. Препорачливо е на секои два саата да направите 15 минутна пауза а по потреба можете и почесто.

Со нашите куси совети и предлози се надеваме дека ќе имате пријатно лето исполнето со многу патувања  и време поминато со пријателите и најблиските!

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Air France – авиокомпанија со највисок индекс за одржлив развој

  Air France – авиокомпанија со највисок индекс за одржлив развој

  Авио групата Air France-KLM објави дека таа компанија добила признание за авиокомпанија со највисок индекс на одржлив раст според компанијата Dow Jones која се занимава со истражување…

 • „Apple“ треба да плати 13 милијарди долари данок на Ирска

  „Apple“ треба да плати 13 милијарди долари данок на Ирска

  Американската технолошка компанија „Apple“ започна епска судска битка со ЕУ, поради одредби на Комисијата според кои на Ирска треба да ѝ исплати 13 милијарди долари…

 • Неизвесна иднината на компанија стара 178 години: Милијарда евра за опстанок

  Неизвесна иднината на компанија стара 178 години: Милијарда евра за опстанок

  Во Велика Британија се случува драма со најстариот тур оператор во светот, компанијата Thomas Cook, стара 178 години. Потребни се милијарди евра за компанијата Thomas…

 • Apple ги измами сите да размислуваат дека новиот iPhone чини 300 долари помалку

  Apple ги измами сите да размислуваат дека новиот iPhone чини 300 долари помалку

  Технолошката компанија икористи маркетиншки трик за сите да помислат дека новиот iPhone е 300 долари поевтин. Најновиот предводник на Apple, iPhone 11, беше објавен во…

 • „Икеа“ инвестира во романски ветроелектрани

  „Икеа“ инвестира во романски ветроелектрани

  Групацијата Ингка, сопственик на повеќето продавници на „Икеа“, ќе купи 80% од уделот во седум романски ветроелектрани од производителот на ветерни турбини Вестас, за 136…

 • Бимилк им посака среќен и успешен почеток на учебната година на децата во социјален ризик

  Бимилк им посака среќен и успешен почеток на учебната година на децата во социјален ризик

  „Моја Кравица“ повторно ги изненадува учениците Традицијата на подарување мали изненадувања со кои на учениците ќе им се посака успешен почеток на учебната година, Бимилк…

 • Пристигнува „СКОПСКО IPL“ – првото крафт пиво од Пивара Скопје

  Пристигнува „СКОПСКО IPL“ – првото крафт пиво од Пивара Скопје

  Пивара Скопје започна со производство на ново пиво – „СКОПСКО IPL“, прво од ваков вид на македонскиот пазар. Најновата бренд екстензија на СКОПСКО претставува автентично…

 • British American Tobacco укинува 2.300 работни места ширум светот

  British American Tobacco укинува 2.300 работни места ширум светот

  Kомпанијата British American Tobacco – BAT најави укинување на 2.300 работни места ширум светот за да се сменат промените во навиките на потрошувачите и поголем број…

 • Дополнителни опции за корисниците на новата Magenta 1

  Дополнителни опции за корисниците на новата Magenta 1

  Повеќе мобилен интернет, интернет во роаминг, СМС пакет или Oпција Video без надомест Избор секој месец преку апликацијата Telekom MK Новата Magenta 1, која нуди…

 • Nissan вградува бесконтактни плаќања во автомобилите

  Nissan вградува бесконтактни плаќања во автомобилите

  Nissan сите нови и користени автомобили во Бразил ќе ги опреми со бесконтактни налепници за плаќање, овозможувајќи им на возачите да плаќаат патарина, гориво, паркинг…