Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,048.87 -0.01%    GRNT 850.00 0%    KMB 5,332.15 0.03%    MPT 61,869.20 -0.21%    MTUR 5,300.00 0%    OHB 6,088.00 -0.03%    PROD 1,600.00 0%    RMDEN17 98.70 0.1%    RMDEN18 98.70 0%    RZEK 30.00 0%    STIL 100.00 -2.9%    TETE 2,312.00 4.71%    TNB 15,950.00 0%    TTK 1,302.61 -2.79%    UNI 2,100.00 -0.03%    

Дневен хороскоп 20.06.2019

Време: 06:45

Датум: јуни 20, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Се чувствувате способни да направите многу нешта кои сте ги пропуштиле во минатото и веројатно, особено ако сте во зрелите години, сето тоа ќе успеете да го остварите со мала ангажираност или поинаков стил на живот. Имате голема поддршка од вашиот партнер. Добро ќе ви дојде некоја средба со Лав.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе бидете во ситуација да се занимавате со нешто кое за вас ќе биде непозната област, со која вие немате никаков допир. Споделете ги вашите проблеми со најблиските и побарајте нивно мислење. Можете да добиете целосно решение за вашите проблеми или делумни идеи кон кои можете да го насочите вашето внимание.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сакате да направите нешто но некој ве спречува. Вашиот партнер ве води во погрешна насока, постои можност за кавга со семејството. Размислете реално, дали некој заслужил лошо да се однесувате со него. Туѓата среќа треба да биде и ваша, научете го тоа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Венера и Марс во Овен можат да ве направат многу невнимателни ако склучувате договор со некој друг Рак, Стрелец или Лав бидејќи прилично сте наивни за некои прашања и во решавањата на некои важни проблеми. Ако тие се однесуваат на станбен простор, бидете особено внимателни, можно е да забележите огромна загуба.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ако денес сте натпреварувачки настроени, бидете сигурни дека тука се крие тајната за успехот. Трошите енергија нервирајки се за неважни прашања и проблеми кои можете и сами да ги решите наместо да се потпирате на некој Рак или Стрелец. Ако се занимавате со спорт, уметност или дипломатија, ви претстои голем успех.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Не се разочарувајте ако немате мотивација да се стремите кон остварување на вашите големи планови. Потребно е да се реорганизирате и да си ја повратите енергијата. Од утре ќе се почувствувате како нови. Но дотогаш, бидете потолерантни кон себе. Искористете го денот за повеќе размислување и психички труд, наместо да се фрлите на динамична активност.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Скршнете од својот пат и разговарајте со личности надвор од вашиот друштвен круг. Тие ќе ви откријат гледишта кои досега не ви паднале на ум. Споделете со партнерот проблем во врската за кој е неопходно брзо решение. Отвореноста ќе резултира со компромис.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате потреба да направите нешто за себеси лично и малку да бидете себични за другите. Некои Близнаци можат да ве искористат за некои финансии. Имате доверба во партнерот и ги слушате неговите совети. Бидете повеќе толерантни со тврдоглавите лица.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Мирен ден кој не одговара за активна работа. Подобро денес да си направите распоред и да се посветите на лични работи и да посветите внимание на вашето здравје. Вашиот партнер се чувствува запоставено од вашите работни задачи, денес завршете порано и посветете му се.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Многу задачи ве очекуваат во остатокот од неделата, затоа најдобро е да си направите јасен распоред за тоа што прво ќе направите. Бидете внимателни како го трошите вашето време. Ви престојат важни средби, кои не би сакале да ги испуштите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денеска очекувајте стрeсови. Поголемиот дел од настаните е поврзан со некоја личност од вашата непосредна околина, па најдобро би било што повеќе време да поминете сами. Не се потпирајте на никого и не се доверувајте. Бидете трпеливи се брзо ќе заврши, па потоа ќе можете да здивнете.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Тимската работа ќе биде многу успешна и врските со луѓето околу вас – многу корисни. Вечерта ќе ви биде исполнета со романтика и емоции. Покажете ги вашите вистински чувства. Не им замерувајте на кавгаџиите, бидете среќни.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 17.07.2019

  Дневен хороскоп 17.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да бидете на чисто со некои работи поврзани со вашата средина, бидејќи самите никаде не се ангажирате, па ништо…

 • Дневен хороскоп 16.07.2019

  Дневен хороскоп 16.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате доста креативна енергија, затоа потрудете се да ја употребите на адекватен начин. Ве очекува голема заработувачка. Чувствувате потреба да…

 • Дневен хороскоп 15.07.2019

  Дневен хороскоп 15.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денeс најверојатно ќе бидете фокусирани на една одредена личност. На крајот на денот неочекувано ќе научите нешто ново, или ќе…

 • Викенд хороскоп 13-14.07.2019

  Викенд хороскоп 13-14.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов…

 • Дневен хороскоп 12.07.2019

  Дневен хороскоп 12.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашите мисли за љубовта денес се комплицирани, а идејата да бидете блиску до лицето кое го сакате може да се…

 • Дневен хороскоп 11.07.2019

  Дневен хороскоп 11.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте дополнителни или чувствителни разговори. Пожелно е да ги намалите деловните контакти и да си ги разјасните сопствените планови. Премногу…

 • Дневен хороскоп 10.07.2019

  Дневен хороскоп 10.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се чувствувате како да не ви се работи. Можеби нема да бидете изморени, но секојдневните обврски ќе ви…

 • Дневен хороскоп 09.07.2019

  Дневен хороскоп 09.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не им ја вртете главата на оние кои се обидуваат нешто да ви кажат. Денес многу е важно да ги…

 • Дневен хороскоп 08.07.2019

  Дневен хороскоп 08.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Очекувајте мала сума на пари која дополнително ќе ви го разубави денот, а вечер, среќата ќе ви ја донесе некоја…

 • Викенд хороскоп 06-07.07.2019

  Викенд хороскоп 06-07.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете многу трпеливи, истрајни. Свесни сте дека до целта можете да дојдете само полека, но сигурно. Се што сте…