Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,083.35 0.38%    GRNT 868.53 2.18%    KMB 5,347.18 0.28%    MPT 61,569.71 -0.48%    OHB 6,052.00 -0.59%    RKRB 3,000.00 -32.25%    RMDEN12 99.10 0.11%    RMDEN14 98.50 0.2%    RMDEN18 98.69 -0.01%    SBT 2,253.23 -6.12%    STIL 98.00 -2%    TKVS 5,000.00 -6.54%    UNI 2,100.40 0.02%    

Дневен хороскоп 19.06.2019

Време: 08:58

Датум: јуни 19, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Напорен ден бидејќи имате премногу обврски или сте уморни. Некој се обидува да ви ги наметне своите желби или своите планови. Меркур, владетелот на вашиот знак се движи кон Риби што ве прави нетрпеливи. Не се откажувајте од желбата еден Рак да го убедите дека треба да ве послуша за некои важни прашања. Акцијата меѓу Месечината и Сатурн може да ве направи прилично неспокојни.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Сатурн негативно влијае на оние кои не се подготвени на било каква критика. Имате голема потреба да направите нешто по ваше, а многумина ќе се обидат да ве натераат да ги послушате нив. Ве нервира фактот дека би требало да работите како што другите сметаат, како вашиот интегритет да се нарушен со тоа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Во исчекување сте нешто да се случи и се обидувате да владеете со себе и ситуацијата во која се наоѓате да ја гледате од комичен агол. Не можете да се снајдете во нешто што од вас бара добра концентрација. Планирате да ги изненадите Вагите или Девицата со своите идеи кои се однесуваат на некои недвижнини или приватен бизнис.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес сте импулсивни но не во лоша смисла, освен ако некој не ве допре во слабата точка. Тоа би можеле да го направат Девица или некој друг Рак и тоа тенденциозно. Кратките патувања или состаноци можaт да бидат причина за стрес и нервоза. Во љубовта сте дарежливи. Еден Лав или некој друг Рак имаат големо влијание врз вас.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ве притискаат бројни грижи и се обидувате да ги решите на наједноставен начин. Ќе ви понуди помош некој кој ви е многу близок, можеби соработник или личност која ви е многу драга. Би можеле да добиете поволна вест во врска со пари или заработка во некоја работа со странци.

 

Девица (23.08 – 22.09)

На кавгите во вашата околина им нема крај, пробајте да најдете конечно решение за тие да не се повторуваат секојдневно. Голема е веројатноста да кажете нешто за кое долго време ќе жалите. Гласно потенцирајте дека ви е потребен мир и држете се колку што можете понастрана од провокатори на бесмислени расправии. Некој пријател од минатото ќе ви го разубави денот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Верувате дека сте во состојба да се организирате како што треба кога станува збор за работа која сакате што побрзо да ја завршите бидејќи размислувањето за тоа ви е прилично стресно. Имате впечаток дека ве игнорира еден Јарец или некој Рак со кој немате толку добра комуникација каква што сакате.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Можеби денес ќе ве огрее некаква среќа што се однесува до парите, можеби тоа ќе биде платата или пак некои ветени средства што сте ги очекувале одамна. Можеби тие ќе бидат и од друго место, сосема неочекувано, но не и изненадувачки. Уживајте во средствата но не ги трошете сите, ставете некој денар на страна.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Доволно долго размислувавте што и како да сторите. Денес направете го првиот чекор преку конкретни дејствија. Преземете малку повеќе ризик од вообичаено. Луѓето околу вас денес ќе влијаат не само на вашето расположение, туку и на начинот на кој што размислувате. Не дозволувајте мнозинството да ви наметне мислење кое вие не го прифаќате.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Интересот ќе ви биде насочен кон нештата за кои најмногу се залагате, а тоа се односи, релации, контакти. И овој ден, можеби, ќе бидете задоволни од тоа како ве третираат околината, луѓето, познати и непознати, но би требало да се прашате за кого, всушност, живеете и работите, дали за другите или за оние што ги сакате.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Наскоро следува сериозно преиспитување поврзано со вашите постигнати резултати. Мора да бидете јаки за да се соочите со тоа. Својата доминација ќе и ја наметнувате на околината. Од случувањата извлечете максимум, но не задоволувајте се само со тоа. Послушајте го советот на некој Бик, и не ја изневерувајте довербата на некој Рак.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можеби во текот на претпладневните чсови ќе бидете соочени со некои неочекувани проблеми. Брзањето при донесувањето на одлуки нема поволно да се одрази на вашата работа и на организацијата на вашиот живот. За совет од било кој вид во попладневните часови обратете се кај женско лице во знакот на Рак или Вага.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.07.2019

  Дневен хороскоп 18.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во добро расположение сте и затоа ви оди и работата. Со полна пареа работите за да го остварите саканото. Уживајте…

 • Дневен хороскоп 17.07.2019

  Дневен хороскоп 17.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да бидете на чисто со некои работи поврзани со вашата средина, бидејќи самите никаде не се ангажирате, па ништо…

 • Дневен хороскоп 16.07.2019

  Дневен хороскоп 16.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате доста креативна енергија, затоа потрудете се да ја употребите на адекватен начин. Ве очекува голема заработувачка. Чувствувате потреба да…

 • Дневен хороскоп 15.07.2019

  Дневен хороскоп 15.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денeс најверојатно ќе бидете фокусирани на една одредена личност. На крајот на денот неочекувано ќе научите нешто ново, или ќе…

 • Викенд хороскоп 13-14.07.2019

  Викенд хороскоп 13-14.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов…

 • Дневен хороскоп 12.07.2019

  Дневен хороскоп 12.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашите мисли за љубовта денес се комплицирани, а идејата да бидете блиску до лицето кое го сакате може да се…

 • Дневен хороскоп 11.07.2019

  Дневен хороскоп 11.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте дополнителни или чувствителни разговори. Пожелно е да ги намалите деловните контакти и да си ги разјасните сопствените планови. Премногу…

 • Дневен хороскоп 10.07.2019

  Дневен хороскоп 10.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се чувствувате како да не ви се работи. Можеби нема да бидете изморени, но секојдневните обврски ќе ви…

 • Дневен хороскоп 09.07.2019

  Дневен хороскоп 09.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не им ја вртете главата на оние кои се обидуваат нешто да ви кажат. Денес многу е важно да ги…

 • Дневен хороскоп 08.07.2019

  Дневен хороскоп 08.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Очекувајте мала сума на пари која дополнително ќе ви го разубави денот, а вечер, среќата ќе ви ја донесе некоја…