Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,797.55 -0.38%    GRNT 1,026.84 -2.51%    KMB 5,605.21 -0.09%    MPT 71,273.31 -3.55%    RMDEN18 98.70 -0.15%    RZUS 83.00 -7.78%    SBT 2,500.00 -1.34%    STB 1,158.97 -2.6%    STIL 100.67 1.08%    TEL 300.00 -1.31%    TTK 1,431.43 2.46%    UNI 2,277.50 1.22%    

Викенд хороскоп 15-16.06.2019

Време: 07:28

Датум: јуни 15, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Во текот на викендот ќе можете да ги прилагодувате своите планови според туѓите, но завршете го викендот со нешто што вие навистина го сакате. Ќе се најдете во ситуација во која ќе биде потребна итна реакција за решавање на одреден проблем. За среќа, вашето спонтано однесување ќе ве насочи кон вистинската насока.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Вратете им се на забавните активности и подарете си безгрижен викенд, исполнет со друштвени средби. Денес Меркур, планетата на комуникацијата, влегува во Водолија, вашиот сектор на пријателите и групните активности, каде ќе остане до крајот на месецов.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Возбудени сте затоа што наскоро ќе настапи голема промена во вашиот живот и вие го знаете тоа. Искористете го викендот за да се релаксирате и да размислите сталожено за деталите. Преголемата возбуда може да направи да заборавите некои важни нешта кои го бараат вашето внимание.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Одвоете малку време за вашето семејство, помогнете им на блиските да поминат преку препреките кои им се поставени, овој викенд ќе ви биде таков. Ќе работите повеќе за другите отколку за себе. На крајот ќе бидете среќни, исполнети и задоволни.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Време е да излезете и да почнете да се дружите. Со добра организираност ќе имате време за се. Не заборавајте на вашиот изглед, посетете ја теретаната во ваша близина. Финансиските проекти во кои учествувате ќе ви донесат одличен приход.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Од наредната недела ви претстои период исполнет со работа. Па затоа овој викенд опуштете се со мал шопинг и дружба со пријателите. Некој повик кај вас ќе предизвика немир, но сето тоа ќе биде само недоразбирање.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Со Шкорпијата сте во чудна врска. Иако имате корист, на прв поглед одлично функционирате, но слабо се разбирате. Тоа само вие го знаете. Причина за слабоста е во вашата премореност, морате да најдете начин да се релаксирате и да се одморите. Викендов е одличен за нешто такво.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Не вртете се назад, имајте позитивни мисли ако сакате полесно да се справите со проблемите. Ако успеете да најправите добра стратегија ќе ги насочите активностите на адекватен начин. Добро ќе се чувствувате кога добрите резултати на крајот од денот ќе ви донесат голема насмевка на лицето.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Во фаза сте на материјална експанзија. Станавте вистински скржавец, кој само ги брои парите. Бидејќи имате многу издатоци, нема да дозволите лесно да ги потрошите парите. Направивте план и од тоа не отстапувајте.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Благодарение на вашиот дух кој е секогаш подготвен за акција, нижите само успеси. Ќе бидете во ситуација да донесете брза и правилна одлука. Пожелно е да го намалите темпото и да бидете повнимателни. Со Близнаци и Девица можна е идеална соработка.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Пожелно е да се коригирате и да постапувате во согласност со сопствените квалитети и можности. Не сте баш во врвна форма. Причини за депресивна состојба има повеќе. Викендов корегирајте го однесувањето.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Вашиот финансиски успех во последно време може да ви изгледа премногу одличен за да биде вистинит. Ќе добиете поттик за уште еден чекор напред. Бидете задоволни со самите себе. Ако се чувствувате несигурни немојте да се плашите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 15.10.2019

  Дневен хороскоп 15.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Повлечете се во себе и пронајдете го најповолниот пат. Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволството. Превземете нешто поконкретно. Тргнете…

 • Дневен хороскоп 14.10.2019

  Дневен хороскоп 14.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во…

 • Викенд хороскоп 12-13.10.2019

  Викенд хороскоп 12-13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични.…

 • Дневен хороскоп 11.10.2019

  Дневен хороскоп 11.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви се препорачуваат ризици или било какви игри на среќа. Ова е еден од оние денови кога играте сами…

 • Дневен хороскоп 10.10.2019

  Дневен хороскоп 10.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ќе ги обавувате со неверојатна леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви укажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта…

 • Дневен хороскоп 09.10.2019

  Дневен хороскоп 09.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да напредувате, но ништо не преземате во врска со тоа. Сакате поголема плата но не се нафаќате на поголеми…

 • Дневен хороскоп 08.10.2019

  Дневен хороскоп 08.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Навистина придржувањето кон даден план и рутина ви дава чувство за контрола над вашиот живот, но тоа прави да ви…

 • Дневен хороскоп 07.10.2019

  Дневен хороскоп 07.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема да се согласите да појдете на состанок со некое навалентно лице. Не сакате било кој да ве форсира и…

 • Викенд хороскоп 05-06.10.2019

  Викенд хороскоп 05-06.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не би требало на себе си да си ставате поголеми обврски од оние кои веќе ги имате. Пробајте да се…

 • Дневен хороскоп 04.10.2019

  Дневен хороскоп 04.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес денот ќе ви биде исполнет со многу деловни средби, но и покрај вашите очекувања нема да се случи ништо…