петок, јануари 28, 2022
ПочетнаКОМПАНИИ„Божиновски часовници и накит“ пред јавноста го претстави официјалниот часовник на Men...

„Божиновски часовници и накит“ пред јавноста го претстави официјалниот часовник на Men in Black International: Hamilton Ventura

Повеќето филмски фанови веднаш можат да го именуваат филмот само по овој опис на основната униформа на Луѓето во Црно (MIB) . Hamilton Ventura е исто така есенцијален дел од идентитетот на ликовите во MIB.

Невообичаен, смел и со исклучителен изглед како и карактерите на тие што го носат, Вентура е идеален покажувач на времето за патувачите низ времето кои се борат против вонземјани кои се закануваат за мирот и опстојувањето на земјата и земјаните. Филмот Men in Black ( Луѓето во Црно ) се базира на стрип со истото име и беше донесен на големото платно во еден грандиозно спектакуларен стил. Едноставно привлечен филм кој ја ангажира целата свест на гледачот толкуван од два извонредни глумци : Will Smith како Agent J и од Tommy Lee Jones , како искусениот Agent K. Извонредно цврстите карактери на Агентите Ј и К едноставно побаруваат часовник кој исто така глуми во филмот заедно со нив и претставува лик сам по себе.

Македонската публика на предпремиерната проекција на филмот организирана специјално за
гостите на Божиновски часовници и накит, имаше можност од блиску да се запознае со овој
вонземски модел на часовници, кои беа изложени во Cineplex.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП