Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,084.89 0.4%    GRNT 868.53 2.18%    KMB 5,347.18 0.28%    MPT 61,564.95 -0.49%    OHB 6,052.00 -0.59%    RKRB 3,000.00 -32.25%    RMDEN12 99.10 0.11%    RMDEN14 98.50 0.2%    RMDEN18 98.69 -0.01%    SBT 2,253.23 -6.12%    STIL 98.00 -2%    TKVS 5,000.00 -6.54%    UNI 2,100.40 0.02%    

Дневен хороскоп 13.06.2019

Време: 06:25

Датум: јуни 13, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Бидете внимателни денес, затоа што некој ќе се обиде да ви посмета во односот со саканата личност. Се чини дека конфликт ќе настане околу погледите на врската кои ви се во целост различни. Нерамнотежата меѓу забавата и реалната ситуација полека ќе ги потопуваат темелите на вашиот однос. Решете го тоа што е можно поскоро!

 

Бик (21.04 – 21.05)

На вашето работно место е прилично напорно и не сте така заинтересирани како во претходниот период. Како што денот ќе поминува така вашите амбиции ќе бидат поголеми бидејќи ќе проработи вашиот натпреварувачки дух. Сепак, би било добро повеќе да одмарате. Имајте доверба во еден Рак или Девица кои ќе ви дадат корисни совети.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Добрите вести кои ќе ги слушнете од вашите пријатели во текот на денот, пријатно ќе ве изненадат, со што лесно ќе ги надминете сегашните проблеми. Изгледа вашиот партнер ќе доживее успех и со тоа многу ќе допринесе за заедничката благајна.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Вашата романтична страна денеска ќе излезе во прв план. Што повеќе се посветите на тоа, толку повеќе ќе бидете среќни и задоволни со себе. Немојте само да заборавите секогаш да имате една нога цврсто на земјата. Бидете искрени и практични и нема да погрешите, вам љубовта ви е многу важен дел од животот без кој тешко функционирате.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Денеска би можело малку да се нервирате додека се обидувате да откриете што е најдобро за вас и што треба да сторите. Опуштете се и дозволете му на детето во вас храбро да ве води кон ситуациите кои најмногу ви значат. Немојте да дозволите чувството на должност да ве држи втемелени, таквиот пристап ќе ви ја одземе креативноста.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе бидете творечки расположени и ќе настапувате реално, огринално и интуитивно. Зафатете се со разрешување на проблемот од неговите корени и откријте ги причините. Ве очекува успех и можност за голема заработка, не се откажувајте, и самите знаете дека нема да биде лесно.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денеска ќе се посветите на вашите должности. Ви се чини дека деновите само минуваат, а вие немате време ниту за било што важно во вашиот живот. Во се ќе морате да ја вметнете и љубовта. Веројатно нема да ви биде лесно на почетокот, но да бидете посреќни ќе мораат сите области да функционираат, па дури и оние кои ви се чинат помалку важни.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Напнатоста денеска ќе биде доста голема со оглед на тоа колку луѓе ќе сретнете и во кои се ситуации ќе се најдете. Ќе имате силна потреба за стабилност и дисциплина, додека останатите ќе бараат само забава. Ќе останете заглавени меѓу тие два света, а никој нема да биде подготвен за компромис.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Добро следете се што се случува околу вас и размислете за вашите потези пред да тргнете во акција. Силната енергија околу вас ќе ја влече ситуацијата на своја страна, додека вие ќе се обидете да ја одржите малку во рамнотежа. Запамтете дека најдобрите резлутати најчесто доаѓаат во комбинација со неколку различни начини.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Доколку не бидете внимателни со зборовите, тензијата би можела да расте. Енергијата ќе ве влече на една и друга страна, па ќе се чувствувате растргнато. Ќе бидете концентрирани на се додека останатите ќе бидат концентрирани на самите себеси. Традиционалниот начин на комуникација нема да ви помогне, па искористете ја имагинацијата, ќе бидете одлични!

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Срцето ви чука како лудо и е во состојба да побегне во романтичниот свет на мечти во кој ќе имате главна улога. Лоша вест е што некој ве здржува во реалноста. Можеби и вашата свест има приговор што се однесува за некои работи кои се недовршени и бегате од соновите, па сепак обидете се на некој начин да ги оттргнете.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе ја препознате користта од стабилен и структуиран ден како овој. Оваа практична енергија ќе ви ја одземе забавата од денешниот ден. Можеби нема да разберете веднаш, но среќата ќе заминува како капка по капка. Држете ги работите кои ви даваат страст и смисла на живот, а меѓу нив главни се токму тие кои ќе ви се чинат дека не се атрактивни.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.07.2019

  Дневен хороскоп 18.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во добро расположение сте и затоа ви оди и работата. Со полна пареа работите за да го остварите саканото. Уживајте…

 • Дневен хороскоп 17.07.2019

  Дневен хороскоп 17.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да бидете на чисто со некои работи поврзани со вашата средина, бидејќи самите никаде не се ангажирате, па ништо…

 • Дневен хороскоп 16.07.2019

  Дневен хороскоп 16.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате доста креативна енергија, затоа потрудете се да ја употребите на адекватен начин. Ве очекува голема заработувачка. Чувствувате потреба да…

 • Дневен хороскоп 15.07.2019

  Дневен хороскоп 15.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денeс најверојатно ќе бидете фокусирани на една одредена личност. На крајот на денот неочекувано ќе научите нешто ново, или ќе…

 • Викенд хороскоп 13-14.07.2019

  Викенд хороскоп 13-14.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов…

 • Дневен хороскоп 12.07.2019

  Дневен хороскоп 12.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашите мисли за љубовта денес се комплицирани, а идејата да бидете блиску до лицето кое го сакате може да се…

 • Дневен хороскоп 11.07.2019

  Дневен хороскоп 11.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте дополнителни или чувствителни разговори. Пожелно е да ги намалите деловните контакти и да си ги разјасните сопствените планови. Премногу…

 • Дневен хороскоп 10.07.2019

  Дневен хороскоп 10.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се чувствувате како да не ви се работи. Можеби нема да бидете изморени, но секојдневните обврски ќе ви…

 • Дневен хороскоп 09.07.2019

  Дневен хороскоп 09.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не им ја вртете главата на оние кои се обидуваат нешто да ви кажат. Денес многу е важно да ги…

 • Дневен хороскоп 08.07.2019

  Дневен хороскоп 08.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Очекувајте мала сума на пари која дополнително ќе ви го разубави денот, а вечер, среќата ќе ви ја донесе некоја…