Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,275.91 1.05%    ELEKTKU1 25.00 0%    ERMT 177.00 -10.15%    GRNT 943.18 0.04%    KMB 5,565.98 0.33%    MTUR 5,250.10 -0.94%    OKTA 4,507.62 -0.05%    PKB 11,800.00 7.27%    RMDEN17 99.00 1.02%    RMDEN18 98.60 -0.1%    RZLIPTE1 25.00 0%    RZUG 12.00 0%    STB 1,201.67 0.14%    TTK 1,448.32 -2.14%    

Омиленото Гранд Кафе се произведува во Македонија!

Време: 13:39

Датум: јуни 10, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Дали сте знаеле дека во нашето Скопје, се произведува еден од омилените балкански брендови Гранд Кафе!

Во модерниот и современ погон во Скопје се произведуваат 29 различни производи. Тука пристигнува најквалитетното сурово кафе од типот Арабика и Робуста, директно донесено од најдобрите плантажи за кафе во Бразил, од каде рачно, внимателно и навремено е собрано, без притоа плодот да биде оштетен.

Суровото кафе се пржи под посебни услови, на температури над 220 степени, комбинирајќи високи темепратури со жежок воздух, со цел да се добијат најдобрите ароматични својства од кафето. Целиот процес е автоматизиран, подлежи на постојани контроли, се со цел да се добие квалитетен финален производ, свежо мелено кафе, според вкусот и желбите на потрошувачите.

Имплементиран е НАССР систем за безбедност, а производството се одвива според строгиот ИСО 9001 стандард. Toa е гаранција дека во Атлантик Група во чиј состав е Гранд Кафе управувањето со квалитетот е поставено на високо ниво. Производите се пакуваат во во специјални услови, во заштитена атмосфера без кислород, со цел да се постигне долготрајна свежина.

Дистрибутерот Атлантик Трејд има развиено одлична транспортна мрежа, со цел свежо меленото кафе, брзо, навремено и безбедно пристигне до местата на продажба, а оттука и до потрошувачите.

Пиењето свежо мелено кафе отсекогаш преставувало култ на рутина на овие простори. Бесценет момент, без разлика колку е тој брз или краток!

Навистина има нешто во врска со таа прва голтка силно, вкусно свежо мелено кафе што ги буди нашите рецептори за вкус во устата и полека чувството на задоволство се шири низ целото тело, се активира мозокот и веќе сме подготвени за дневните предизвици.

На потрошувачите им е важна свежината на кафето, аромата, и полниот вкус кој го овозможува свежо меленото кафе. Токму затоа не е сеедно какво кафе пиете!

Свежо меленото кафе се враќа во мода и е уште поголем повод за зближување меѓу луѓето.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Air France – авиокомпанија со највисок индекс за одржлив развој

  Air France – авиокомпанија со највисок индекс за одржлив развој

  Авио групата Air France-KLM објави дека таа компанија добила признание за авиокомпанија со највисок индекс на одржлив раст според компанијата Dow Jones која се занимава со истражување…

 • „Apple“ треба да плати 13 милијарди долари данок на Ирска

  „Apple“ треба да плати 13 милијарди долари данок на Ирска

  Американската технолошка компанија „Apple“ започна епска судска битка со ЕУ, поради одредби на Комисијата според кои на Ирска треба да ѝ исплати 13 милијарди долари…

 • Неизвесна иднината на компанија стара 178 години: Милијарда евра за опстанок

  Неизвесна иднината на компанија стара 178 години: Милијарда евра за опстанок

  Во Велика Британија се случува драма со најстариот тур оператор во светот, компанијата Thomas Cook, стара 178 години. Потребни се милијарди евра за компанијата Thomas…

 • Apple ги измами сите да размислуваат дека новиот iPhone чини 300 долари помалку

  Apple ги измами сите да размислуваат дека новиот iPhone чини 300 долари помалку

  Технолошката компанија икористи маркетиншки трик за сите да помислат дека новиот iPhone е 300 долари поевтин. Најновиот предводник на Apple, iPhone 11, беше објавен во…

 • „Икеа“ инвестира во романски ветроелектрани

  „Икеа“ инвестира во романски ветроелектрани

  Групацијата Ингка, сопственик на повеќето продавници на „Икеа“, ќе купи 80% од уделот во седум романски ветроелектрани од производителот на ветерни турбини Вестас, за 136…

 • Бимилк им посака среќен и успешен почеток на учебната година на децата во социјален ризик

  Бимилк им посака среќен и успешен почеток на учебната година на децата во социјален ризик

  „Моја Кравица“ повторно ги изненадува учениците Традицијата на подарување мали изненадувања со кои на учениците ќе им се посака успешен почеток на учебната година, Бимилк…

 • Пристигнува „СКОПСКО IPL“ – првото крафт пиво од Пивара Скопје

  Пристигнува „СКОПСКО IPL“ – првото крафт пиво од Пивара Скопје

  Пивара Скопје започна со производство на ново пиво – „СКОПСКО IPL“, прво од ваков вид на македонскиот пазар. Најновата бренд екстензија на СКОПСКО претставува автентично…

 • British American Tobacco укинува 2.300 работни места ширум светот

  British American Tobacco укинува 2.300 работни места ширум светот

  Kомпанијата British American Tobacco – BAT најави укинување на 2.300 работни места ширум светот за да се сменат промените во навиките на потрошувачите и поголем број…

 • Дополнителни опции за корисниците на новата Magenta 1

  Дополнителни опции за корисниците на новата Magenta 1

  Повеќе мобилен интернет, интернет во роаминг, СМС пакет или Oпција Video без надомест Избор секој месец преку апликацијата Telekom MK Новата Magenta 1, која нуди…

 • Nissan вградува бесконтактни плаќања во автомобилите

  Nissan вградува бесконтактни плаќања во автомобилите

  Nissan сите нови и користени автомобили во Бразил ќе ги опреми со бесконтактни налепници за плаќање, овозможувајќи им на возачите да плаќаат патарина, гориво, паркинг…