Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,052.00 0.03%    GRNT 868.03 2.12%    KMB 5,369.00 0.69%    MPT 61,504.82 -0.59%    RMDEN12 99.10 0.11%    RMDEN14 98.50 0.2%    RMDEN18 98.69 -0.01%    SBT 2,253.00 -6.12%    STIL 98.00 -2%    UNI 2,100.40 0.02%    

Дневен хороскоп 10.06.2019

Време: 07:18

Датум: јуни 10, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе мора да се борите самите со себе за да премолчите нешто и да не ги искажете сите мисли пред некој доминантен член од вашето семејство. Моменталниот однос меѓу вас е прилично емотивен, па можно е ситуацијата да излезе од контрола. За среќа вашата креативност е на врвот па ќе пронајдете решение кое ќе ги задоволи сите страни.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Одлично ќе ви оди комуникацијата со непознати лица или со лицата од маркетинг секторот. Верувате во добар исход на работите кои во моментов ви изгледаат прилично напорни и веројатно имате впечаток дека вие сте главното лице за нивната реализација. Научете како да се релаксирате, не се оптеретувајте со неважни луѓе и настани.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вашата денешна неодлучност ќе ви претставува пречка за извршување на работните задачи. Многу тешко ќе успеете да ја одржите својата рамнотежа како на работното место така и во љубовта. Преголемите обврски ќе ви наметнат доста проблеми и непријатно расположение.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес ќе добиете една примамлива понуда која ќе решите да ја зачувате за себе. Се работи за нешто што може да биде ризично и се уште не сте сигурни дали ќе ја прифатите. Би сакале да ја прифатите затоа што ќе ви донесе голема финансиска корист, но се плашите да не бидете осудени од опкружувањето.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе добиете повик кој позитивно ќе ве изненади. Она за што се борите е правилно, но ќе треба подобро да соработувате со другите, барем за сега. Некои ќе гледаат да ја усовршат својата стручност. Оние што учат ќе бидат во добивка. Послушајте ги идеите на вашиот партнер.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Обврските се множат, но вам сето тоа ве исполнува и задоволува. Случувањата кои следат на работното поле само ќе ви отворат уште многу можности за напредок. Ќе бидете при крај со силата, но сепак ќе бидете задоволни. Се обидувате реално да ја согледате својата професионална приказна, но ве мачат некои случувања од минатото и повредената гордост.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Полни сте со енергија, а доколку ја искористите во целост можно е да ви се овозможи значително да напредувате. Вашиот позитивен пристап дополнително ќе ви помoгне, потребно е да ја исфрлите тврдоглавоста. Денес ќе претставите некој мудар предлог.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес не сте расположени за расправии и едноставо ќе сфатите дека од таквите разговори немате никакво добро. Невообичаено за вас, но сепак полесно ќе ви биде да седите и чекате решението да се појави отколку да се залагате. За среќа ситуацијата воопшто не е алармантна, па ќе успеете да ја финиширате позитивно.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Вашата планета Меркур во моментот е немоќна пред силата на Плутон. За вас тоа значи дека ќе биде потребно да ги издржите сите промени и да ја здржите вашата визија. Токму таа визија треба да ви биде водилка против силниот противник. Поставете се мудро пред оние кои сакаат да ве понижат и омаловажат.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Се ви изгледа премногу емотивно и не знаете од каде да започнете. Надминете ги своите стравови и не ја сфаќајте погрешно околината. Покажете ја вашата позитивна страна која е навистина моќна и не се плашете дека некој сака да ви наштети. Потребен ви е договор кој ќе го направите самите со себе.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес ќе се почувствувате посрамено бидејќи околината јасно ги сфатила вашите намери. Не навлегувајте во расправии, туку прифатете дека вашиот план не бил фер кон останатите. Ќе ви биде многу полесно доколку ја намалите вербата само во себе и сарказмот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Иако многу добро ги знаете сопствените вредности, денес ќе имате проблем да се идентификувате во околината. Некој ќе ги скрши вашите замисли и ќе ве доведе во депресија. Потребно е да застанете цврсто на нозе и да ги реализирајте замислите, нормално доколку претходно го исфрлите колебањето.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.07.2019

  Дневен хороскоп 18.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во добро расположение сте и затоа ви оди и работата. Со полна пареа работите за да го остварите саканото. Уживајте…

 • Дневен хороскоп 17.07.2019

  Дневен хороскоп 17.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да бидете на чисто со некои работи поврзани со вашата средина, бидејќи самите никаде не се ангажирате, па ништо…

 • Дневен хороскоп 16.07.2019

  Дневен хороскоп 16.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате доста креативна енергија, затоа потрудете се да ја употребите на адекватен начин. Ве очекува голема заработувачка. Чувствувате потреба да…

 • Дневен хороскоп 15.07.2019

  Дневен хороскоп 15.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денeс најверојатно ќе бидете фокусирани на една одредена личност. На крајот на денот неочекувано ќе научите нешто ново, или ќе…

 • Викенд хороскоп 13-14.07.2019

  Викенд хороскоп 13-14.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов…

 • Дневен хороскоп 12.07.2019

  Дневен хороскоп 12.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашите мисли за љубовта денес се комплицирани, а идејата да бидете блиску до лицето кое го сакате може да се…

 • Дневен хороскоп 11.07.2019

  Дневен хороскоп 11.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте дополнителни или чувствителни разговори. Пожелно е да ги намалите деловните контакти и да си ги разјасните сопствените планови. Премногу…

 • Дневен хороскоп 10.07.2019

  Дневен хороскоп 10.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се чувствувате како да не ви се работи. Можеби нема да бидете изморени, но секојдневните обврски ќе ви…

 • Дневен хороскоп 09.07.2019

  Дневен хороскоп 09.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не им ја вртете главата на оние кои се обидуваат нешто да ви кажат. Денес многу е важно да ги…

 • Дневен хороскоп 08.07.2019

  Дневен хороскоп 08.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Очекувајте мала сума на пари која дополнително ќе ви го разубави денот, а вечер, среќата ќе ви ја донесе некоја…