Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

MPT 64,201.86 -1.4%    RMDEN17 99.00 0%    RMDEN18 99.00 0%    TNB 16,990.00 -0.06%    

Монтажна канцеларија која освојува на прва!(фото)

Време: 12:16

Датум: мај 27, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Кога прв пат ја видовме монтажната канцеларија на Гео-Инг, за момент помисливме дека се наоѓаме на некој од врвните саеми за дизајн и архитектура во Италија. Или пак како да дека гледаме дизајн на енетериер во некое странско списание за внатрешно уредување.

Дефинитивно впечатокот беше воодушевувачки. Ни се допадна на “прва”!

Пренослива монтажна дрвена канцеларија, навидум едноставна надворешно, а одвнатре, интересна, со одличен дизајн, смирени бои и се што е потребно за да имате иделни услови за работа. Идеален спој на архитектура и градежништво, на практичноста, функционалноста со модерниот дизајн.

Станува збор за дрвена монтажна канцеларија, која без да се размонтира, може да се пренесе на друго место. Која ги има сите функционалности на трајните објекти, овозможува одлична изолација, топлотна и звучна, не држи влага, стабилна е како објект, овозможувајќи една пријатна, модерна атмосфера, во која луѓето кои ќе престојуваат и работат ќе се чувствуваатпријатно.

Внатрешно просторот е посебно осмислен, едниот ѕид е обложен со дрво смрека, кое дава посебна топлина и длабочина на просторот, најдолгиот ѕид е офарбан со модерната темно сива боја и прошарам со дрвени ленти, кои се одлична декорација…сите прозори се со дрвени рамки со цел да го комплетираат дизајнот и целокупната идеја.

Надворешно е употребено масивно суво дрво (елка, смрека), кое е совршено за надворешно обложување, поради природната отпорност на сите временски услови и својот извонредно декоративен изглед, а е лесно за одржување.

Квалитетот на дрвото како градежен материјал е неоспорен и доколку дрвото правилно се одржува, има многу долг животен век. Се карактеризира со висока густина, одлични  својства, отпорност на влага, лесно се одржува и има голема стабилност, што е причина во последно време се почесто да се користи во различни фази и сегменти во градежништвото. А токму неговата голема естетска вредност е причина да се користи за монтажни објекти, потоа како дел од фасади, за надворешни дрвени подови, дрвени надстрешници и перголи, дрвени гарнитури во дворот, за ентериери’’ сметаАна Савева проектант од компанијата Гео-Инг, кои работат со германска технологија на обработка на дрво, со модерни компјутерски програми за конструирање на производите. Изработуваат монтажнидрвениобјекти, дрвени фасади, перголи, настрешници, огради, дрвени подови, детски игралишта,мебел за во градина и се друго што може да се направи од дрво.http://www.geo-ing.com/.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • А1 Македонија со соопштение до своите корисници во врска со новонастанатата состојба со Еуростандард банка

  А1 Македонија со соопштение до своите корисници во врска со новонастанатата состојба со Еуростандард банка

  А1 Македонија ги известува своите корисници дека како резултат на новонастанатата состојба со Еуростандард банка, нема да можат да ги вршат уплатите за своите сметки…

 •  „TUI“ забележа пад на приходите од 98,5% во последниот квартал

   „TUI“ забележа пад на приходите од 98,5% во последниот квартал

  „TUI“, најголемата светска туристичка компанија, изгуби 1,1 милијарди евра приходи поради ковид-19 за три месеци до јуни. Покрај тоа, „TUI“ објави дека ја проценува можноста…

 • „Carlsberg“ очекува пад од 15% на нивниот оперативен профит за годинава

  „Carlsberg“ очекува пад од 15% на нивниот оперативен профит за годинава

  Данската пиварница „Carlsberg“ соопшти дека очекува оперативната добивка да падне за 15% во оваа година, бидејќи блокадите ќе влијаат на продажбата на клучните пазари како…

 • ЕВН Македонија ги насочува корисниците на алтернативни решенија за плаќање

  ЕВН Македонија ги насочува корисниците на алтернативни решенија за плаќање

  ЕВН Македонија ги информира корисниците дека како резултат на последните случувања со Еуростандард банка, истите не ќе бидат во можност да извршат уплати за фактури…

 • Дојче Телеком и Били Ајлиш го слават дигиталниот оптимизам на Генерацијата Z

  Дојче Телеком и Били Ајлиш го слават дигиталниот оптимизам на Генерацијата Z

  #WhatWeDoNext – платформа за млади за креирање подобра иднина преку технологијата Кампањата почнува на 12 август, Меѓународниот ден на младите на ОН со универзална порака…

 • „Toshiba“ ја објави својата прва оперативна загуба по четири години

  „Toshiba“ ја објави својата прва оперативна загуба по четири години

  Јапонскиот индустриски конгломерат „Toshiba Corp“ ја објави својата прва тримесечна загуба во работењето за речиси четири години во средата, бидејќи пандемијата на коронавирусот влијаеше на…

 • Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

  Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

  Сите редовни корисници на апликацијата HalkEco на Халкбанк, како и оние што допрва ќе ја симнат и ќе ја користат апликацијата со која банката поттикнува…

 • „Debenhams“ отпушта уште 2.500 вработени

  „Debenhams“ отпушта уште 2.500 вработени

  Британскиот ланец на продавници „Debenhams“ ќе намали уште 2.500 работни места бидејќи се бори со уште еден удар врз малопродажниот сектор од кризата со ковид-19,…

 • Педесет компании заинтересирани за изградба на скопската пречистителна станица вредна 136 милиони евра

  Педесет компании заинтересирани за изградба на скопската пречистителна станица вредна 136 милиони евра

  Досега 50 компании испратиле апликации на повикот за проектирање и изградба на постројка за третман на отпадни води за град Скопје, информира Водовод и Канализација.…

 • АД Европа – Скопје за првото полугодие на 2020 прокнижи за 63,8% повисока добивка

  АД Европа – Скопје за првото полугодие на 2020 прокнижи за 63,8% повисока добивка

  АД Европа-Скопје за периодот 01.01-30.06.2020 година оствари добивка во износ од 42.713.982 денари и е поголема во однос на претходната година за 63,8%. Во периодот…