Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,056.67 -0.03%    KMB 5,966.83 1.3%    MTUR 5,350.00 0%    OKTA 4,510.00 -6.04%    SPAZP 7,210.00 0%    STB 1,160.00 0.88%    TEL 308.00 0.65%    TKVS 5,500.00 0%    TNB 16,394.34 -0.64%    UNI 2,300.00 -2%    USJE 25,100.00 8.89%    

Монтажна канцеларија која освојува на прва!(фото)

Време: 12:16

Датум: мај 27, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Кога прв пат ја видовме монтажната канцеларија на Гео-Инг, за момент помисливме дека се наоѓаме на некој од врвните саеми за дизајн и архитектура во Италија. Или пак како да дека гледаме дизајн на енетериер во некое странско списание за внатрешно уредување.

Дефинитивно впечатокот беше воодушевувачки. Ни се допадна на “прва”!

Пренослива монтажна дрвена канцеларија, навидум едноставна надворешно, а одвнатре, интересна, со одличен дизајн, смирени бои и се што е потребно за да имате иделни услови за работа. Идеален спој на архитектура и градежништво, на практичноста, функционалноста со модерниот дизајн.

Станува збор за дрвена монтажна канцеларија, која без да се размонтира, може да се пренесе на друго место. Која ги има сите функционалности на трајните објекти, овозможува одлична изолација, топлотна и звучна, не држи влага, стабилна е како објект, овозможувајќи една пријатна, модерна атмосфера, во која луѓето кои ќе престојуваат и работат ќе се чувствуваатпријатно.

Внатрешно просторот е посебно осмислен, едниот ѕид е обложен со дрво смрека, кое дава посебна топлина и длабочина на просторот, најдолгиот ѕид е офарбан со модерната темно сива боја и прошарам со дрвени ленти, кои се одлична декорација…сите прозори се со дрвени рамки со цел да го комплетираат дизајнот и целокупната идеја.

Надворешно е употребено масивно суво дрво (елка, смрека), кое е совршено за надворешно обложување, поради природната отпорност на сите временски услови и својот извонредно декоративен изглед, а е лесно за одржување.

Квалитетот на дрвото како градежен материјал е неоспорен и доколку дрвото правилно се одржува, има многу долг животен век. Се карактеризира со висока густина, одлични  својства, отпорност на влага, лесно се одржува и има голема стабилност, што е причина во последно време се почесто да се користи во различни фази и сегменти во градежништвото. А токму неговата голема естетска вредност е причина да се користи за монтажни објекти, потоа како дел од фасади, за надворешни дрвени подови, дрвени надстрешници и перголи, дрвени гарнитури во дворот, за ентериери’’ сметаАна Савева проектант од компанијата Гео-Инг, кои работат со германска технологија на обработка на дрво, со модерни компјутерски програми за конструирање на производите. Изработуваат монтажнидрвениобјекти, дрвени фасади, перголи, настрешници, огради, дрвени подови, детски игралишта,мебел за во градина и се друго што може да се направи од дрво.http://www.geo-ing.com/.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дебито на Хонкошката берза ќе и донесе на Alibaba 12,9 милијарди долари!

  Дебито на Хонкошката берза ќе и донесе на Alibaba 12,9 милијарди долари!

  Побарувачката за акции на кинеската компанија за онлајн трговија Alibaba достигна околу 12,9 милијарди американски долари на иницијалната јавна понуда на Хонкошката берза, објави Reuters.…

 • Бимилк организираше посета на краварска фарма за децата со оштетен слух и говор

  Бимилк организираше посета на краварска фарма за децата со оштетен слух и говор

  По повод Светскиот ден на детето, кој се прославува на 20 ноември, Бимилк организираше изненадување и незаборавно искуство за децата од Заводот за рехабилитација на…

 • АМ Бест ја потврди бонитетната оценка »A« со стабилна среднорочна прогноза за Групацијата Триглав

  АМ Бест ја потврди бонитетната оценка »A« со стабилна среднорочна прогноза за Групацијата Триглав

  Агенцијата за кредитен рејтинг АМ Бест, по редовната годишна ревизија, на Заваровалница Триглав и Позаваровалница Ре повторно им ја потврди бонитетната оценка на финансиска моќ…

 • Овие се топ 10 компании кои најмногу ги загадуваат океаните

  Овие се топ 10 компании кои најмногу ги загадуваат океаните

  Пластиката полека влезе во нашите животи. Шишиња, сламки, пакување за овошје и зеленчук, кеси во продавници – се чини дека е неизбежна. Како што полека…

 • ЈП Водовод и Канализација – Скопје продолжува со реализација на едукативно-информативните средби за децата од различни возрасти

  ЈП Водовод и Канализација – Скопје продолжува со реализација на едукативно-информативните средби за децата од различни возрасти

  Секторот за санитарна контрола на ЈП Водовод и Канализација – Скопје продолжува со реализација на едукативно-информативните средби за децата од различни возрасти, со цел запознавање…

 • ИутеКредит – Најповолно микрокредитирање според најновите истражувања и анализи во 2019

  ИутеКредит – Најповолно микрокредитирање според најновите истражувања и анализи во 2019

  Брзината во пристапот до финансиски средства е се поголем приоритет кај граѓаните, а доволен показател за тоа е и бројот на финасиски друштва кој се…

 • EasyJet повторно започнува продажба на пакет аранжмани

  EasyJet повторно започнува продажба на пакет аранжмани

  Британската нискобуџетна авиокомпанија easyJet во вторникот објави дека на клиентите повторно ќе им понуди туристички пакет аранжмани, со цел да се пополни празнината создадена од…

 • Голема наградна игра на НЛБ Банка: „Поинакво зимско доживување со Mastercard haPPy во Кицбул, Австрија“

  Голема наградна игра на НЛБ Банка: „Поинакво зимско доживување со Mastercard haPPy во Кицбул, Австрија“

  НЛБ Банка во периодот од 16.11.2019 до 30.12.2019 година организира наградна игра за сите корисници на НЛБ Mastercard haPPy кредитните картички во која еден среќен…

 • Boeing тргнат од престолот: Airbus доби рекорден број нарачки

  Boeing тргнат од престолот: Airbus доби рекорден број нарачки

  Boeing 737 со децении беше најпродаваниот авион во историјата на авиоиндустријата. Меѓутоа, дојде време компанијата Airbus да ја преземе оваа титула. Кризата која ја зафати последната…

 • Apple најави настан за 2 декември

  Apple најави настан за 2 декември

  Apple објави дека во понеделник на 2 декември во 10 часот навечер во Њујорк ќе направи настан на кој „ќе се слават омилените апликации и…