Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Дневен хороскоп 20.05.2019

Време: 07:45

Датум: мај 20, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Алтруистички сте настроени. Им излагате на сите во пресрет. Слободните моменти поминете ги во друштво, зрачејки со оптимизам. Ја пребродивте финансиската криза и се чувствувате одлично.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Вознемирувачкиот период се завршува, па обидете се да се опуштите. За жал, тоа тешко ви успева, бидејќи секогаш сте под дејство на задоцнети реакции. Зголемената нервоза е последица на претходниот период.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Успевате некого да го убедите во нешто, иако и самите сте скептични. Зачудени сте колкаво влијание имате на опкружувањето. Доколку до сега не сте заштедиле некои пари, редно време е да тргате некој денар на страна.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Искористете ја длабочината на мислите и моќта за максимална концентрација. Завртете се кон работите кои ги бараат овие особини, бидејќи, за жал, ги немате секогаш во доволна мера. Некој ваш пријател ќе ве изненади со некоја прекрасна вест.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Полни сте со енергија. Не седете со скрстени раце, туку фрлете се во акција. Бидејќи се се врти околу љубовта, размислувајте за тоа како да ги изградите пропуштените шанси. Хобито со кое се занимавате го доведувате до перфекција.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Потиштени сте. Некој може да ја искористи вашата состојба и да ве злоупотреби. Незадоволството од љубовниот живот е само последица од вашите нервози и преосетливоста. Размислете малку за вашите постапки и ветувања.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Размислувате на примитивен начин, раководени од импулсите. Бидејќи сакате да ги задоволите „ниските страсти“ не избирате средства да го остварите она што сте го наумиле. Ќе бидете во состојба кон некој да завземете заштитнички став.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Сигурни сте во сопствените цели. Настојувате да истраете. Ја користите креативната сила на адекватен начин, првенствено давајќи љубов на многумина. Чувствувате потреба за попустливост, што инаку не е ваша силна страна.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Емоционалната ранливост и желбата за љубов моментално се евидентни. Само треба да бидете во добра состојба за сето тоа да го реализирате. Остварете барем нешто, бидејќи само така ќе се чувствувате исполнето. Бидејќи од партнерот го барате невозможното, пожелно е да се спуштите на земја.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Иако се чувствувате вознемирено, остварувате добар однос со родителите, партнерот, пријателите. Тие ви се неопходни како лек за надминување на состојбата во која се наоѓате, затоа дадете им максимум од вашето време. Можна е зголемена нервоза.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Се наоѓате во конфликтна ситуација со сами себе. На момент се изгледа во ред, а набрзо станувате незадоволни. Должноста и семејните обврски влијаат на тоа да го запоставувате хобито, што го зголемува внатрешното незадоволство и грижата на совест.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Романтични сте, завртени кон љубовта, зборовите и делата. Поминете го денот покреативно од вообичаено. Уметнични сте исполнети, љубовно инспирирани и подготвени за големи дела. Доколку не ги остварите, барем ќе бидете исполнети со среќа.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 24-25.08.2019

  Викенд хороскоп 24-25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да се откажете од зацртаните цели иако во моментов тешко дека ќе дојде до нивна реализација. Доколку сте…

 • Дневен хороскоп 23.08.2019

  Дневен хороскоп 23.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба премногу да ја истакнувате вашата улога или да ги менувате поставените правила за бизнис соработката. Во финансиска смисла,…

 • Дневен хороскоп 22.08.2019

  Дневен хороскоп 22.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 21.08.2019

  Дневен хороскоп 21.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се сретнете со мали компликации на деловното поле, но некој колега многу ќе ви помогне. Во љубовта можно е…

 • Дневен хороскоп 20.08.2019

  Дневен хороскоп 20.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Односите со колегите се напнати. Имате зацртано јасна цел, но пречките на кои наидувате по малку ве обесхрабруваат. Партнерските односи…

 • Дневен хороскоп 19.08.2019

  Дневен хороскоп 19.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина…

 • Викенд хороскоп 17-18.08.2019

  Викенд хороскоп 17-18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Отворено покажувате незадоволство на овој план. Можно е да ви следи промена на работното место. Во љубовниот однос ќе делувате…

 • Дневен хороскоп 16.08.2019

  Дневен хороскоп 16.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака.…

 • Дневен хороскоп 15.08.2019

  Дневен хороскоп 15.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби моментално сте малку незаинтересирани за деловните обврски, па надредените можат да ви замерат. Ви се отвора прилика за комуникација…

 • Дневен хороскоп 14.08.2019

  Дневен хороскоп 14.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото…