Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,275.91 1.05%    ELEKTKU1 25.00 0%    ERMT 177.00 -10.15%    GRNT 943.18 0.04%    KMB 5,565.98 0.33%    MTUR 5,250.10 -0.94%    OKTA 4,507.62 -0.05%    PKB 11,800.00 7.27%    RMDEN17 99.00 1.02%    RMDEN18 98.60 -0.1%    RZLIPTE1 25.00 0%    RZUG 12.00 0%    STB 1,201.67 0.14%    TTK 1,448.32 -2.14%    

Дневен хороскоп 17.05.2019

Време: 07:22

Датум: мај 17, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Доколку постојат ситуации кои ги решавате со помал успех отколку вашите соработници, избегнувајте конфликт со лицето кое ви го наметнува своето конзервативно мислење. Премногу субјективно ги доживувате настаните во љубовниот живот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Површни сте и донесувате избрзани одлуки. Некој се обидува да ве заштити, но на вас како премногу да ви смета вниманието од некој, и тоа јасно го покажувате. Ситуацијата во вашиот дом станува прилично напната и полна со наталожени проблеми. Хедониста сте.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Неочекуван пресврт на деловен план ќе ви го промени животот. Имате прилика да си го наплатите долгот. Опкружени сте со недоверливи лица. Партнерот се однесува чудно, што на вас ви создава сомнежи. Можни се проблеми со синусите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Премногу им верувате на некои колеги, па со самото тоа можете да направите некои грешки кои можат скапо да ве чинат. Прифатете го само фактот кој ви оди во прилог. Склони сте на конфликти во односите со партнерот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Време е да почнете да работите на себе и да престанете да си барате маани. Можеби сериозен разговор со партнерот или со пријателите може да ви помогне да се опуштите. Партнерските односи ви се добри и чувствувате дека ништо не сакате да менувате.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Полека ви расте самодовербата и веќе не дозволувате да бидете виновни за сите неуспеси што ви се случуваат. Доколку сте осамени, на овој начин никогаш нема да најдете личност што ви одговара. Премногу сте обземени со некој кој не размислува за вас.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Имате строги критериуми и ве иритира нечија појава, површност или неодговорност при деловните средби. Размислувајте за промена на условите со цел да остварите подобар стандард. Посакувате поголема умереност на средбите со блиското лице.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате впечаток дека вашите зборови не претставуваат доволно силни аргументи на средбите со лицето кое одлучува за деловните интереси. Понекогаш е лесно да се занесувате и да не му давате доволно внимание на саканото лице. Слободно изразете го убавиот дел од вашата личност.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Делувате како личност која своите деловни цели ги става над интересите на повеќето, така што ве очекуваат различни коментари и нечие негодување. Чувствувате емотивна празнина, но партнерот ќе ви ја поправи таа состојба.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Делувате деконцентрирано бидејќи некој индиректно ве спречува да ги остварите своите деловни намери. Не трпите некој да ве понижува и не сакате да се помирите со строгите деловни режими. Ќе бидете склони на претерување во своите барања.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Внимателно анализирајте го расположението на некој. Без оглед на големата упорност, не можете да ги наметнете своите практични решенија. Подобро да останете на слабо платената работа отколку да се зафатите за работа која не ја познавате и да бидете исвиркани.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Некој ги поддржува вашите идеи, но тоа не претставува гаранција за деловниот успех. Потребно е да ги исполните сите зададени услови. Објаснувате некои правила и нешта кои вашата околина добро ги познава но не сака да ги прифати.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.09.2019

  Дневен хороскоп 18.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате добра репутација помеѓу колегите и претпоставените. Денес може да добиете шанса да разговарате со некоја важна личност која е…

 • Дневен хороскоп 17.09.2019

  Дневен хороскоп 17.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем…

 • Дневен хороскоп 16.09.2019

  Дневен хороскоп 16.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нестабилната финансиска ситуација ве тера да правите многу комбинации. Денес ве очекува финансиски прилив кој ќе треба добро да го…

 • Викенд хороскоп 14-15.09.2019

  Викенд хороскоп 14-15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Интуицијата ви работи под полна пареа, па препорака е да го послушате внатрешното чувство при донесување на важни одлуки. Љубовната…

 • Дневен хороскоп 13.09.2019

  Дневен хороскоп 13.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Особено поволно ви е нагласено пишувањето и стекнување на материјални богатства. Од вашиот партнер ве очекува материјална подршка. Тој навистина…

 • Дневен хороскоп 12.09.2019

  Дневен хороскоп 12.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку планирате да патувате во странство, престанете да се измачувате со семејните проблеми. Оставете го минатото зад себе и се…

 • Дневен хороскоп 11.09.2019

  Дневен хороскоп 11.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате важен разговор со претпоставените и ќе им ги изложите своите планови. Воопшто не ве интересира дали некој…

 • Дневен хороскоп 10.09.2019

  Дневен хороскоп 10.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во изминатиот период имавте проблеми со кариерата. Работите ви одеа во несакан правец и сите чекори кои ги преземавте беа…

 • Дневен хороскоп 09.09.2019

  Дневен хороскоп 09.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете ослабени во речиси сите полиња од животот, но по малиот вложен труд нештата ќе бидат подобри. Најголем ризик…

 • Викенд хороскоп 07-08.09.2019

  Викенд хороскоп 07-08.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) До вас ќе пристигуваат нови и нови задачи, а вие никако нема да можете да ги сработите. Пробајте да се…