Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,275.91 1.05%    ELEKTKU1 25.00 0%    ERMT 177.00 -10.15%    GRNT 943.18 0.04%    KMB 5,565.98 0.33%    MTUR 5,250.10 -0.94%    OKTA 4,507.62 -0.05%    PKB 11,800.00 7.27%    RMDEN17 99.00 1.02%    RMDEN18 98.60 -0.1%    RZLIPTE1 25.00 0%    RZUG 12.00 0%    STB 1,201.67 0.14%    TTK 1,448.32 -2.14%    

Дневен хороскоп 16.05.2019

Време: 07:07

Датум: мај 16, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Идејата која ја имате не треба да се истакнува како најдобро деловно решение. Доколку внимателно го следите развојот на настаните на деловната сцена, ќе ви биде јасно на кого треба да сметате во соработката.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Се наоѓате во добра психофизичка форма. Доволно сте способни да ги остварите своите деловни намери, вашиот успех се наоѓа над просечните оценки и мерила. Нема причина за претерување во однесувањето или лажната скромност.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Имате впечаток дека неправедно трпите поради негативното влијание или нечие нерасположение. Се наоѓате под тешки околности но сепак немате изговор за неисполнетите обврски. На средбата со саканото лице прифатете некоја утешна варијанта.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Во деловниот дијалог нечии манири и однесување за вас ќе бидат збунувачки. Понекогаш е тешко точно да процените кој или колку добива во деловно-финансиската соработа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја пред семејството или блиските лица.

 

Лав (23.07 – 22.08)

На некој му недостасува искреност, а на вас трпение и поради тоа деловната средба се претвора во нова расправа. Нема потреба да очекувате претерана попустливост или разбирање кај лицата кои строго инсистираат на практичните интереси.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Вашата интуиција во овој момент делува скоро непогрешливо, умеете да ги процените различните соработници и нивната улога во деловните преговори. Бидете упорни во своите деловни намери. Ве очекуваат пријатни настани во кругот на семејството или на средбата со саканото лице.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Забележувате дека соработниците не го исполнуваат својот дел од работата, што автоматски се одразува на вашата мотивација и заедничкиот успех. Сепак, ова не е момент да се пресметувате со неистомислениците. Избегнувајте судир со лице кое има сомнителна репутација.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Доколку не разбирате нечии мотиви или идеи, не можете да ја прифатите ниту важноста на различните правила во деловно-финансиската соработка. Бидете внимателни во бизнис дијалогот, бидејќи недоразбирањето донесува дополнителни компликации.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Направивте погрешен избор и сега ви преостанува да го корегирате својот деловен пропуст. Успехот понекогаш изгледа недостижно, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да извлечете добра порака и да останете истрајни во своите намери.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

На погрешен начин ги тумачите различните информации или новите случувања кои ги препознавате во деловното опкружување. Понекогаш работите изгледаат целосно поинаку од впечатокот кој се обидува да ви го наметне некој од соработниците.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате впечаток дека околината премногу прави бука за некои споредни случувања. Непотребно се поставуваат различни услови кои го комплицираат продолжението на деловната соработка. Важно ви е да ги избегнете негативните последици.

 

Риби (20.02 – 20.03)

На вас големите зборови не ви значат многу, па затоа и не обрнувате многу внимание на нечија приказна за деловно-финансиската соработка. Сепак, ќе се покаже дека ненадејната среќа е на ваша страна тогаш кога најмалку очекувате.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.09.2019

  Дневен хороскоп 18.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате добра репутација помеѓу колегите и претпоставените. Денес може да добиете шанса да разговарате со некоја важна личност која е…

 • Дневен хороскоп 17.09.2019

  Дневен хороскоп 17.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем…

 • Дневен хороскоп 16.09.2019

  Дневен хороскоп 16.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нестабилната финансиска ситуација ве тера да правите многу комбинации. Денес ве очекува финансиски прилив кој ќе треба добро да го…

 • Викенд хороскоп 14-15.09.2019

  Викенд хороскоп 14-15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Интуицијата ви работи под полна пареа, па препорака е да го послушате внатрешното чувство при донесување на важни одлуки. Љубовната…

 • Дневен хороскоп 13.09.2019

  Дневен хороскоп 13.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Особено поволно ви е нагласено пишувањето и стекнување на материјални богатства. Од вашиот партнер ве очекува материјална подршка. Тој навистина…

 • Дневен хороскоп 12.09.2019

  Дневен хороскоп 12.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку планирате да патувате во странство, престанете да се измачувате со семејните проблеми. Оставете го минатото зад себе и се…

 • Дневен хороскоп 11.09.2019

  Дневен хороскоп 11.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате важен разговор со претпоставените и ќе им ги изложите своите планови. Воопшто не ве интересира дали некој…

 • Дневен хороскоп 10.09.2019

  Дневен хороскоп 10.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во изминатиот период имавте проблеми со кариерата. Работите ви одеа во несакан правец и сите чекори кои ги преземавте беа…

 • Дневен хороскоп 09.09.2019

  Дневен хороскоп 09.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете ослабени во речиси сите полиња од животот, но по малиот вложен труд нештата ќе бидат подобри. Најголем ризик…

 • Викенд хороскоп 07-08.09.2019

  Викенд хороскоп 07-08.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) До вас ќе пристигуваат нови и нови задачи, а вие никако нема да можете да ги сработите. Пробајте да се…