Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,095.37 -0.24%    GRNT 917.56 -0.21%    KMB 5,455.46 -0.33%    MPT 63,777.42 0.97%    MTUR 5,250.00 -3.67%    OHB 6,100.00 -0.01%    RMDEN16 98.50 0%    RMDEN17 98.30 1.34%    STB 1,044.22 -1.51%    STIL 117.40 -1.66%    TEL 303.00 -2.26%    TNB 17,025.29 -0.49%    

Реновирана Телеком продавницата и во Гевгелија

Време: 20:09

Датум: април 24, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Попуст до 6.000 денари за купување смартфон за корисниците на Smart M и Magenta 1 M тарифите.

Во Гевгелија денеска е отворена реновираната Телеком продавница, со што Македонски Телеком продолжува со процесот на имплементирање модерен концепт на уредување на своите објекти низ Македонија. Со реновирањето на Телеком продавниците, освен новиот и атрактивен амбиент како резултат на модерниот дизајн, на корисниците им се нуди можност одблиску да се запознаат и да уживаат во придобивките на најдобрите услуги и решенија што ги нуди компанијата.

Како и во останатите објекти во државата и при уредувањето на внатрешноста на Телеком продавницата во Гевгелија пренесен е локалниот дух на градот. Реновираната Телеком продавница нуди врвна услуга од тимот на искусни продажни агенти, одличен преглед на уредите, како и на останатите понуди од богатото портфолио на Македонски Телеком. Жителите на Гевгелија, но и граѓаните од останатите градови од регионот, во продавницата можат брзо и лесно да го најдат и одберат она што најмногу им одговара, за беспрекорно корисничко искуство, во согласност со концептот „Сите понуди на едно место“.

Македонски Телеком денеска, по повод отворањето на реновираната продавница во Гевгелија подготви посебно изненадување за корисниците коишто можат да купат одредени модели на смартфони со попуст и до 6.000 денари. Попустот важи за  корисниците на тарифните модели Smart M и Magenta 1 M.

Од почетокот на годинава, освен во Гевгелија, отворени се реновираните Телеком продавници во Тетово, Кавадарци и Охрид. Компанијата останува фокусирана преку континуираните инвестиции да обезбедува врвно корисничко искуство, овозможувајќи им иновативни решенија и услуги со кои го поедноставува и подобрува секојдневието на граѓаните.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Првата ”жртва” на Huawei: Новиот телефон нема да биде можно да се купи

  Првата ”жртва” на Huawei: Новиот телефон нема да биде можно да се купи

  Судбината на паметниот телефон Honor 20 Pro, кој во вторникот се најави од Honor Huawei, а кој е еден од првиот избор за купувачите со…

 • Bosch казнет со 90 милиони евра поради “дизелгејт”

  Bosch казнет со 90 милиони евра поради “дизелгејт”

  Германското обвинителство соопшти денеска дека компанијата за производство на автомобилски делови и технологија “Robert Bosch” е казнета со 90 милиони евра поради својата улога во…

 • Герешајмер ќе гради фабрика во ТИРЗ Скопје вредна неколку десетици милиони евра

  Герешајмер ќе гради фабрика во ТИРЗ Скопје вредна неколку десетици милиони евра

  Договор за закуп на парцела со површина од 139.640 квадратни метри во ТИРЗ Скопје денеска е потпишан со германската фрмацевтска компанија Герешајмер која во повеќе…

 • Групацијата Volkswagen го намали изборот: Škoda ќе гради нова фабрика во Турција или Бугарија

  Групацијата Volkswagen го намали изборот: Škoda ќе гради нова фабрика во Турција или Бугарија

  Најголемиот чешки производител на автомобили Škoda од Млада Болеслав, својата нова фабрика ќе ја гради во Турција или во Бугарија. Засега не е познато дали…

 • НЛБ Банка – носител на признанието „Компанија ориентирана кон луѓето“

  НЛБ Банка – носител на признанието „Компанија ориентирана кон луѓето“

  Во рамките на овогодинешната 11. Меѓународна конференција за човечки ресурси „HR – the catalyst of transformation“, Македонската Асоцијација за човечки ресурси – МАЧР ја одликуваше…

 • Amazon ги претвора бизнис задачите во видео игри

  Amazon ги претвора бизнис задачите во видео игри

  Работните услови во магацините на Amazon се прилично остри, па компанијата измислила нови тактики за кои се верува дека ќе го олесни животот на вработените. Тие…

 • Huawei најави сопствен оперативен систем на пролет 2020 година

  Huawei најави сопствен оперативен систем на пролет 2020 година

  Кинеската компанија Huawei би можела да претстави сопствен оперативен систем најдоцна на пролет следната година, откако му било оневозможено користење на оперативниот систем на Android,…

 • И Panasonic ја прекинува соработката со Huawei

  И Panasonic ја прекинува соработката со Huawei

  Јапонската компанија „Panasonic“ одлучи да прекине испорака на одредени компоненти за кинескиот производител на телекомуникациска опрема „Huawei“, откако САД воведоа рестрикции за извоз за таа…

 • Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те сетила

  Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те сетила

  Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е едноставно…

 • Телеком ја претстави Price Hero, првата корисничка апликација со проширена реалност (Augmented Reality) во Македонија

  Телеком ја претстави Price Hero, првата корисничка апликација со проширена реалност (Augmented Reality) во Македонија

  Price Hero е новата апликација на Македонски Телеком која преку виртуелни и интерактивни информации ќе им помага на корисниците да го изберат својот нов смартфон…