Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,076.22 0.34%    AMEH 500.00 -18.7%    CKB 700.00 0%    FERS 80,000.75 0.76%    GRNT 920.00 0.48%    KJUBI 1,598.00 1.01%    KMB 5,495.20 0.32%    MKSD 227.00 2.76%    MPT 62,570.49 1.05%    MTUR 5,450.00 0%    OKTA 5,132.00 -2.99%    PKB 10,000.00 -15.54%    POPK 24.00 -4%    RZIN 101.00 0%    RZLE 19.00 0%    RZLV 82.00 0%    SBT 2,358.00 2.97%    STB 1,011.09 0.98%    STIL 120.23 1.68%    TEL 310.12 0.45%    TETE 2,477.00 3.17%    TKVS 5,369.69 1.31%    TNB 17,155.48 0.36%    TTK 1,302.00 -0.89%    

Викенд хороскоп 20-21.04.2019

Време: 07:32

Датум: април 20, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Финансиската ситуација ви е добра и викендов ќе правите планови за вложување во домот. Ако сте вработени, можно е да дојде до некои промени кои ќе ве изненадат. Можеби на прв поглед ситуацијата ќе ви делува стресно, но подоцна ќе сфатите дека е во ваша корист.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Искористете го викендов за да излезете надвор од градот и да ги наполните батериите. Доколку сте слободни, преку пријател ќе запознаете една личност која ќе ви се допадне. Се уште не сте во фаза кога ве интересираат нови врски, но време е да размислите.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Имате голема амбиција и надежи дека некој нов план ќе ви донесе поголем финансиски приход. Доколку сте невработени, можно е да добиете понуда за работа на одредено време. Внимавајте, не внесувајте премногу калорични намирници.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Викендов ќе се чувствувате малку растревожено поради некое несогласување со партнерот. Потрудете се да гледате на позитивната страна и извлечете го најдоброто од ситуацијата. Престанете да размислувате дека блиските лица ви кројат нешто зад грб.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Месечината поминувајќи низ вашето поле за амбиција ќе ви донесе многу нови можности. Доколку не успеавте да ги регулирате односите со деловните партнери, немојте многу да се експонирате. Неверојатно сте вљубени, но и непотребно посесивни и љубоморни.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Доколку веќе некое време сакавте да поразговарате со партнерот за некои важни работи, викендов е вистинскиот момент за тоа. Кажете му го вашето мислење за се, дури иако знаете дека можеби нема да му се допадне. Останете си во своја кожа, не правете се друга личност.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Внимавајте на расходите и не дозволувајте тие да ги надминат приходите. Ако играте игри на среќа, денес ве очекува добивка. Викендов ќе го поминете во пријатно друштво на една значајна личност која ќе ви биде од голема помош во иднина. Партнерот моментално не ви прави проблеми, но тоа не значи дека треба да го запоставувате.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Не дозволувајте неколку ситни проблеми да ве растревожат. Фокусирајте се на позитивни работи и мислете на она што ви причинува задоволство. Очекувајте повик од личност од минатото. Односите со семејството ви се заладуваат.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Дозволете да ве понесе романтикатата и препуштете им се на страстите. Подгответе му вкусна вечера на вашиот парнер, а тој ќе биде изненаден од оваа позитивна промена. На професионално поле очекувајте видни подобрувања во текот на наредната недела.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Викендов ви претстои разговор со една личност која во иднина може да ви обезбеди поголеми приходи. Ветувањето што ќе го добиете нема да може да се реализира веднаш, но очекувајте позитивен резултат. Обидете се да не ги споделувате своите размислувања со партнерот. Тој е деструктивен и ве кочи во напредокот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Несигурен викенд во кој добро треба да размислите за следните чекори. Сеуште се можни непријатни изненадувања кои исто така ќе ви пречат во плановите. Се што е поврзано со тајни лошо ви е аспектирано па настојувајте во секоја ситуација да бидете отворени и јасни.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Викендов ќе ви донесе многу изненадувања. Ако можете, излезете порано од работа и обидете се да го минете денот како што сакате. Ако пак не можете да ги одложите обврските, завршете ги порано, за подоцна да можете да се забавувате. Ќе слушнете среќна вест.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.05.2019

  Дневен хороскоп 21.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе почувствувате нервоза кога ќе треба да соработувате со другите. Најмногу затоа што од нивна страна нема да биде сe…

 • Дневен хороскоп 20.05.2019

  Дневен хороскоп 20.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Алтруистички сте настроени. Им излагате на сите во пресрет. Слободните моменти поминете ги во друштво, зрачејки со оптимизам. Ја пребродивте…

 • Викенд хороскоп 18-19.05.2019

  Викенд хороскоп 18-19.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на целиот викенд енергијата ќе ви опаѓа, а настаните ќе бидат променливи при што може да дојде до…

 • Дневен хороскоп 17.05.2019

  Дневен хороскоп 17.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку постојат ситуации кои ги решавате со помал успех отколку вашите соработници, избегнувајте конфликт со лицето кое ви го наметнува…

 • Дневен хороскоп 16.05.2019

  Дневен хороскоп 16.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Идејата која ја имате не треба да се истакнува како најдобро деловно решение. Доколку внимателно го следите развојот на настаните…

 • Дневен хороскоп 15.05.2019

  Дневен хороскоп 15.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашите колеги ќе имаат недоверба во вас, но тоа на крајот на денот ќе се промени и ќе добиете извинување.…

 • Дневен хороскоп 14.05.2019

  Дневен хороскоп 14.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате непредвидени трошоци, но голема е веројатноста да ви се зголеми и приходот. Денес е денот кога ќе…

 • Дневен хороскоп 13.05.2019

  Дневен хороскоп 13.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Прво поведете сметка за тоа на кого и што му зборувате. Нешто што ќе го кажете во доверба кај лице…

 • Викенд хороскоп 11-12.05.2019

  Викенд хороскоп 11-12.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) На работното место ве очекува многу работа која многу ќе ве оптеретува дури и за време на викендот. Односите со…

 • Дневен хороскоп 10.05.2019

  Дневен хороскоп 10.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете толерантни и не ги преценувајте своите можности. Добрата соработка со еден Лав или Шкорпија многу ќе ви значи на…