Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Дневен хороскоп 18.04.2019

Време: 07:43

Датум: април 18, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Не дозволувајте некој да ве оптеретува со неговите деловни проблеми. Во љубовта се чувствувате напнато кога сте во друштво на саканото лице или можеби симпатијата.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Прифатете го фактот дека не можете на се да влијаете. Во љубовта бидете малку почувствителни, обидете се да ги разберете чувствата на партнерот.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Потрудете се да ги претставите вашите способности на вистински начин. Во љубовта контактирајте го лицето кое во вас поттикнува емотивно задоволство.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Разговарајте со колегите за вашите нови идеи. Не брзајте во донесувањето на одлуките. Во љубовта бидете мудри и без расправии извлечете го најдоброто од партнерот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Избегнувајте судир со колегите, соработниците и надредените. Во љубовта уживајте со лицето во кое имате комплетна доверба и кое потполно ве разбира.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Вплеткани сте во различни деловни ситуации, а сега на некој начин барате излез. Една личност има големо влијание на одлуките кои ги донесувате. Внимавајте да не бидете искористени.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Не оставате доволно убедлив впечаток на колегите и соработниците. Во љубовта нема причина да го прикривате вашето нерасположение пред саканото лице.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Добро размислете пред да повлечете некој нов деловен потег. Во љубовта делува незадоволството но во текот на денот рaботите значително ќе се подобрат, без грижи.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Важите идеи не можат да заживеат без поддршка од колегите и соработниците. Во љубовта внимателно анализирајте ги пораките кои ги добивате од саканото лице.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе морате да се соочите со негативните ставови на вашите колеги. Во љубовта избегнувајте го лицето кое не одговара на вашите емотивни афинитети.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Немојте да бидете премногу наметливи, пуштете ги и другите лица да се искажат. Во љубовта избегнувајте го ривалскиот однос со партнерот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Контролирајте го лицето кое ви нуди соработка и внимавајте и на вашите интереси. Во љубовта чувствувате зголемен емотивен занес во нечија близина, а тоа ви одговара.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 24-25.08.2019

  Викенд хороскоп 24-25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да се откажете од зацртаните цели иако во моментов тешко дека ќе дојде до нивна реализација. Доколку сте…

 • Дневен хороскоп 23.08.2019

  Дневен хороскоп 23.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба премногу да ја истакнувате вашата улога или да ги менувате поставените правила за бизнис соработката. Во финансиска смисла,…

 • Дневен хороскоп 22.08.2019

  Дневен хороскоп 22.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 21.08.2019

  Дневен хороскоп 21.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се сретнете со мали компликации на деловното поле, но некој колега многу ќе ви помогне. Во љубовта можно е…

 • Дневен хороскоп 20.08.2019

  Дневен хороскоп 20.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Односите со колегите се напнати. Имате зацртано јасна цел, но пречките на кои наидувате по малку ве обесхрабруваат. Партнерските односи…

 • Дневен хороскоп 19.08.2019

  Дневен хороскоп 19.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина…

 • Викенд хороскоп 17-18.08.2019

  Викенд хороскоп 17-18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Отворено покажувате незадоволство на овој план. Можно е да ви следи промена на работното место. Во љубовниот однос ќе делувате…

 • Дневен хороскоп 16.08.2019

  Дневен хороскоп 16.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака.…

 • Дневен хороскоп 15.08.2019

  Дневен хороскоп 15.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби моментално сте малку незаинтересирани за деловните обврски, па надредените можат да ви замерат. Ви се отвора прилика за комуникација…

 • Дневен хороскоп 14.08.2019

  Дневен хороскоп 14.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото…