Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Дневен хороскоп 17.04.2019

Време: 08:56

Датум: април 17, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Вообичаено немате тајни во работата и вашите пријатели и колеги знаат се што ви се случува. Но, денес ќе добиете една примамлива понуда која ќе решите да ја зачувате за себе. Се работи за нешто што може да биде ризично и се уште не сте сигурни дали ќе ја прифатите. Би сакале да ја прифатите затоа што ќе ви донесе голема финансиска корист, но се плашите да не бидете осудени од опкружувањето.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Може да дојдете во конфликт со колегите од канцеларија. Вие мислите дека тие недоволно ве разбираат и намерно се против вас. Не бидете нетрпеливи, дозволете им на колегите да размислуваат поинаку. Вие имате свој начин на работа, а тие свој и потрудете се да го сфатите тоа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Може да ви се случи недоразбирање со саканата личност и затоа внимавајте на секој изговорен збор. Подобро е нешто да премолчите отколку да бидете брутално искрени. Вие моментално размислувате нерационално. Живеете во некој свој свет и не можете да ги сфатите другите. Истото се однесува и на вашата кариера. Плановите одложете ги за десетина дена. Тогаш ќе можете подобро да ги согледате работите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Опуштете се и отфрлете ги црните мисли. Тие се само моментално чувство поради тоа што имате премногу работа, а семејството нема разбирање за вас. Вашиот проблем е во тоа што не се осмелувате да кажете не и поради тоа сите околу вас нешто бараат, а ништо не даваат за возврат. Попладнето поминете го во најблиското кафуле. Таму најдобро ќе се опуштите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Денес внимавајте како се однесувате кон пријателите. Можно е да дојдете во конфликт со еден од нив и тоа без поголема причина. Денес се чувствувате вознемирено и нема да избирате зборови. Исто така бидете внимателни и кон домашните. Измерете го секој збор пред да го кажете. Дозволете им на луѓето околу вас да имаат свое мислење.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Денес ќе имате потреба да разговарате со партнерот во врска со финансиите. Но партнерот потполно ќе се затвори во себе и нема да знаете што навистина размислува. Вие ќе настојувате да го чуете неговото мислење иако ви е одамна позната неговата тврдоглавост и дека кога се наоѓа во таква состојба подобро ви е да отстапите. Побарајте помош од пријателите. Нивните идеи можеби не ви се јасни, ама тие секогаш имаат утешни зборови за вас.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ден пред младата Месечина во вашиот знак, можете да бидете понервозни од вообичаено, особено ако деловните партнери не ги исполнуваат своите ветувања. Имате начин како да најдете добри соработници ако бидете доволно подготвени да направите поголеми отстапки.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Се трудите да не забележувате се што ви пречи, но тоа всушност не ви носи ништо добро доколку вистински не се смирите себеси, бидејќи имате впечаток дека на работа некој во прави проблеми за да ве потисне во втор план. На некој му е многу важно со вас да воспостави добра комуникација, особено на Вагите.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

На многумина им пречи вашиот успеш и тоа е до таа мера нагласено што морате да криете од оние кои се напорни во испрашувањето за вашите намери, оние кои сакаат да знаат се за вас. Тое не ви е потребно и веројатно сакате да се снајдете во работата која ќе ви овозможи контакт со странци, патување, но би требало да бидете реални и по тоа прашање барем уште некое извесно време.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Нека не ве фаќа нервоза. Се ќе биде онака како што сте испланирале. Попладнето ќе го поминете со пријателите. Една личност во вашето друштво е заинтересирана за вас. Вие го забележавте тоа, но бевте обземени со работата и не размислувавте за ништо друго.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес ќе сретнете еден колега од студентските денови. Со него ќе се вратите во некои минати времиња и ќе се потсетите на некои тајни што сте ги делеле. Денот ќе ви биде исполнет со многу активности, па така ќе немате момент за досадување. Работните обврски завршете ги со време и не ги оставајте за викендот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Работите на работното место одат во правец како што посакувате, но сепак имате финансиски проблеми. За жал, старите долгови мора да се платат и тоа ви создава нервоза. Токму кога мислите дека веќе се е под контрола однекаде ќе изникне некоја неплатена сметка. Сумата која денес ќе треба да ја платите не е голема, но сепак ќе ви создаде главоболка.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 24-25.08.2019

  Викенд хороскоп 24-25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да се откажете од зацртаните цели иако во моментов тешко дека ќе дојде до нивна реализација. Доколку сте…

 • Дневен хороскоп 23.08.2019

  Дневен хороскоп 23.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба премногу да ја истакнувате вашата улога или да ги менувате поставените правила за бизнис соработката. Во финансиска смисла,…

 • Дневен хороскоп 22.08.2019

  Дневен хороскоп 22.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 21.08.2019

  Дневен хороскоп 21.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се сретнете со мали компликации на деловното поле, но некој колега многу ќе ви помогне. Во љубовта можно е…

 • Дневен хороскоп 20.08.2019

  Дневен хороскоп 20.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Односите со колегите се напнати. Имате зацртано јасна цел, но пречките на кои наидувате по малку ве обесхрабруваат. Партнерските односи…

 • Дневен хороскоп 19.08.2019

  Дневен хороскоп 19.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина…

 • Викенд хороскоп 17-18.08.2019

  Викенд хороскоп 17-18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Отворено покажувате незадоволство на овој план. Можно е да ви следи промена на работното место. Во љубовниот однос ќе делувате…

 • Дневен хороскоп 16.08.2019

  Дневен хороскоп 16.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака.…

 • Дневен хороскоп 15.08.2019

  Дневен хороскоп 15.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби моментално сте малку незаинтересирани за деловните обврски, па надредените можат да ви замерат. Ви се отвора прилика за комуникација…

 • Дневен хороскоп 14.08.2019

  Дневен хороскоп 14.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото…