Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Викенд хороскоп 13-14.04.2019

Време: 07:53

Датум: април 13, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Овој викенд ќе морате да ја покажете вашата сила во однос на одредени околности и не смеете да си дозволите слабост. Немојте да бидете пасивни, делувајте активно и само така ќе можете да ја пребродите моменталната криза.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Енергијата ви е на високо ниво. Викендов најповеќе ќе се занимавате со совладување на отпор и ублажување на различните удари. Бидете особено внимателни во пошироките комуникации, бидејќи соработниците не ви се особено наклонети.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Викендов не е пожелно да креирате нови деловни врски или да закажувате средби со ваши партнери, кои ги познавате краток период. Можат да го проценат вашето однесување премногу нападно и несоодветно за вашата соработка во моментот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Викендов можат да ви се случат неочекувано важни настани што ветуваат поволен исход. Добивате деловна сатисфакција, но таа не ве прави среќни. Бидејќи сте нескромни, ситуацијата ни од далеку не може да ги задоволи вашите апетити.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за оваа ситуација. Доколку реално размислите, самите сте виновни за некои случувања кои ви создаваат проблеми.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Почнуваат да ви се случуваат добри работи и станувате горди сами на себе. Освен зголемената потреба да го смените надворешниот изглед и да блеснете, имате и потреба да се докажете во однос на работата. Егото ви се зголемува и самоувереноста расте.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Можеби ќе се обидувате да разрешите некои тешки работни односи и ќе си го расипете викендот. Попуштањето на притисокот ќе ви овозможи да се завртите кон поубавите работи во животот. Ве очекува некоја не многу пријатна ситуација, побарајте совет од постара личност.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Можеби стресот деновиве ви беше број еден на листата, но викендов работите ќе се сменат. Очекувајте да ве обземе среќа и добро расположение. Во вечерните часови посетете некој близок пријател и испијте заедничко кафе.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Позитивните примери ќе ви послужат како мотивација во процесот на работење. Ќе пронајдете решение за некоја спорна ситуација. Нема потреба да донесувате некои избрзани одлуки. Подобрете ја вашата искреност, во последно време е претворена во нешто поинакво.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе запознаете нови луѓе, ќе направите корисно познанство и ќе извлечете корисни лекции од искуствата на другите. Некој разговор со некое лице ќе ве поттикне дополнително да вложите напори во вашите цели. Во вториот дел од викендот можно е пријателите да ве изненадат.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Викендот ви носи и поволни и неповолни настани. Ќе имате многу средби и разговори, па постојано ќе бидете во движење. Во целост, вашата ситуација е добра, но би требало повеќе да внимавате на финансискиот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Опремете се со оптимизам. Ќе изникне погоден случај за да решите некои конфликти од секојденвието и ќе имате потреба од тој оптимизам. Проверете ја вашта електронска пошта, најверојатно ќе добиете важна порака.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 24-25.08.2019

  Викенд хороскоп 24-25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да се откажете од зацртаните цели иако во моментов тешко дека ќе дојде до нивна реализација. Доколку сте…

 • Дневен хороскоп 23.08.2019

  Дневен хороскоп 23.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба премногу да ја истакнувате вашата улога или да ги менувате поставените правила за бизнис соработката. Во финансиска смисла,…

 • Дневен хороскоп 22.08.2019

  Дневен хороскоп 22.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 21.08.2019

  Дневен хороскоп 21.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се сретнете со мали компликации на деловното поле, но некој колега многу ќе ви помогне. Во љубовта можно е…

 • Дневен хороскоп 20.08.2019

  Дневен хороскоп 20.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Односите со колегите се напнати. Имате зацртано јасна цел, но пречките на кои наидувате по малку ве обесхрабруваат. Партнерските односи…

 • Дневен хороскоп 19.08.2019

  Дневен хороскоп 19.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина…

 • Викенд хороскоп 17-18.08.2019

  Викенд хороскоп 17-18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Отворено покажувате незадоволство на овој план. Можно е да ви следи промена на работното место. Во љубовниот однос ќе делувате…

 • Дневен хороскоп 16.08.2019

  Дневен хороскоп 16.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака.…

 • Дневен хороскоп 15.08.2019

  Дневен хороскоп 15.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби моментално сте малку незаинтересирани за деловните обврски, па надредените можат да ви замерат. Ви се отвора прилика за комуникација…

 • Дневен хороскоп 14.08.2019

  Дневен хороскоп 14.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото…