Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Дневен хороскоп 11.04.2019

Време: 09:02

Датум: април 11, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Загрижувачки се вашите лоши деловни односи. Исклучително сте романтични и подготвени да се впуштите во мирните води или да се занимавате со децата, доколку ги имате. Постои можност да се појави некое непријатно лице од вашето минато.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Никако да се одлучите дали да ја промените работата. Некој во прилична мера ве исцрпува со својата неодлучност. Тврдоглавиот и помалку ладен став нема да ви помогне кога станува збор за љубовта. Намалете ги нервозите и релаксирајте се преку прошетките во природа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Секојдневието тешко ви паѓа бидејќи сте уморни. Во љубовта сте подготвени во многу нешта да му попуштите на партнерот со цел да си обезбедите мир и хармонија. Задоволни сте со својот изглед.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Критички сте расположени. Сакате по секоја цена да се изборите за нешто што ви припаѓа и можно е со поддршка на оние кои ве сакаат и ценат да успеете во таа ваша мисија. Обидете се да го избегнете озборувањето.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Не сакате да верувате дека советот од блискиот пријател може многу да ви помогне, туку се потпирате на некој соработник. Потребен ви е некој кој ги разбира вашите емотивни проблеми и некој кој добро ве познава. Премногу импулсивно реагирате.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Размислувате премногу за работите кои не се важни за работата со која во моментов се бавите. Немојте да го загорчувате животот на некоја Вага, обидете се да ја разберете, особено доколку емотивно сте поврзани со неа. Кон некого сте многу неправедни.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Тврдоглави сте и не се откажувате од она што сте го замислиле. Немојте да водите полемики околу парите. Едно позитивно и интересно лице се обидува да ве фасцинира. Внимавајте на постапките, можете да налутите некого.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Енергични сте и подготвени за акција. Не се плашете да побарате помош од блиските пријатели. Можна е понуда за добро платено работно место. Ако сте слободни, имате голема можност за избор кога станува збор за љубовта.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Немате доволно време да и се посветите на работата. Ако имате намера да се впуштите во работа со некои роднини бидете претпазливи. Во љубовта сте прилично воздржани и недоверливи. Престанете да лажете.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Комуникацијата ви е лоша, но упорно се обидувате да се истакнете и да бидете во прв план. Чезнеете за љубов и внимание, а тоа умеете да го покажете на адекватен начин. Кај вас постои мотив и добри идеи.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Остроумни сте и имате добра интуиција. Не превземајте на себеси големи обврски или одговорност за нешто што не го сакате. Секоја нова задача може многу да ве исцрпи. Мислите на некое лице кое повремено го гледате.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве оптеретува тоа што немате добра соработка со претпоставените. Сепак, имате на кого да се потпрете и смирено да го прифатите тоа што судбината ви го одредила. Вие сте романтични, комуникативни и подготвени за нови случувања.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 24-25.08.2019

  Викенд хороскоп 24-25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да се откажете од зацртаните цели иако во моментов тешко дека ќе дојде до нивна реализација. Доколку сте…

 • Дневен хороскоп 23.08.2019

  Дневен хороскоп 23.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба премногу да ја истакнувате вашата улога или да ги менувате поставените правила за бизнис соработката. Во финансиска смисла,…

 • Дневен хороскоп 22.08.2019

  Дневен хороскоп 22.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 21.08.2019

  Дневен хороскоп 21.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се сретнете со мали компликации на деловното поле, но некој колега многу ќе ви помогне. Во љубовта можно е…

 • Дневен хороскоп 20.08.2019

  Дневен хороскоп 20.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Односите со колегите се напнати. Имате зацртано јасна цел, но пречките на кои наидувате по малку ве обесхрабруваат. Партнерските односи…

 • Дневен хороскоп 19.08.2019

  Дневен хороскоп 19.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина…

 • Викенд хороскоп 17-18.08.2019

  Викенд хороскоп 17-18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Отворено покажувате незадоволство на овој план. Можно е да ви следи промена на работното место. Во љубовниот однос ќе делувате…

 • Дневен хороскоп 16.08.2019

  Дневен хороскоп 16.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака.…

 • Дневен хороскоп 15.08.2019

  Дневен хороскоп 15.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби моментално сте малку незаинтересирани за деловните обврски, па надредените можат да ви замерат. Ви се отвора прилика за комуникација…

 • Дневен хороскоп 14.08.2019

  Дневен хороскоп 14.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото…