Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,366.09 0.17%    GRNT 1,179.97 0%    KMB 7,652.15 0.07%    MPT 77,971.46 -0.03%    MTUR 5,700.00 0%    OHB 5,095.09 0.97%    OKTA 4,796.51 2.05%    PKB 12,000.00 -2.28%    REPL 81,000.00 1.26%    RZEK 48.00 0%    RZLV 40.00 0%    RZTK 701.00 0%    RZUS 68.00 0%    SBT 3,026.72 0.89%    STB 1,300.00 -0.08%    STBP 655.00 -1.06%    TETE 2,250.00 0%    TTK 1,700.00 0.01%    UNI 2,200.00 -0.95%    

Дневен хороскоп 26.03.2019

Време: 07:47

Датум: март 26, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Преморени сте и потребен ви е мир, но вие како да не посакувате тоа да го направите, поради тоа што морате да го промените планот. Подготвени сте да одите преку своите можности и размислувате како да се изборите со конкуренцијата, без разлика за што станува збор и со која работа се занимавате. Добро се чувствувате во друштво на Лав.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Работните обврски не можат да чекаат. Најпрво завршете ги сите, па потоа преостанатото време посветете го на релаксација и забава. Време е за диета и тренинг, претерувате со калоричните и нездрави оброци.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Пред да започнете некој да озборувате, размислете дали вашите коментари ќе влијаат негативно врз околината. Доколку сакате да го задржите партнерот, време е и вие малку да се потрудите. За да ја подобрите вашата здравствена состојба, започнете да се храните поздраво.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Доколку во себе имате негативна енергија, наместо да ја истурите на вашите блиски, одете во најблиската теретана и потрошете ја целата енергија. Вечерва легнете си порано, потребен ви е сон. Оние кои не се во врска, ги очекува интересен флерт со некоја личност.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Денот е прекрасен за уживање во вашиот дом. Посветете го целото внимание на вашето семејство и тоа ќе се чувствува многу добро. На крајот од денот ќе добиете повик од стар пријател. Внимавајте во сообраќајот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Од партнерот очекувајте скап подарок. Имате нагласена потреба да ја докажете својата страственост и своите способности. Потребно е да имате поголемо трпение. Здравјето ви е одлично.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Малку слободно време оставате за своите потреби и задоволства. Вашата окупираност со ситници скапо ве чини и ако сте сами тоа е причината зошто луѓето не можат да бидат со вас и да се релаксираат во ваше друштво. Внимавајте на здравјето.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Се чувствувате лошо поради деловната ситуација. Тешко поднесувате пораз. Една личност чека да ја забележите веќе подолго време. Хедониста сте, препуштете му се на уживањето. Не консумирајте алкохол.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Некој сака да ви наштети на работа но ќе успеете да ја поправите неправдата пред било какви последици. Не им дозволувајте на родителите да ви се мешаат во љубовниот живот.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Обидете се да се смирите малку. Вишокот на слободно време како да работи против вас, бидејќи премногу размислувате и гледате проблеми дури и онаму каде ги нема. Финансиската ситуација е нестабилна, па тоа ви ги нарушува семејните односи.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Изненадени сте од однесувањето на личностите за кои мислевте дека добро ги познавате. Не сте одговорни за туѓите постапки, па немојте ни да губите време за нивна анализа. Поради лошото расположение имате потреба да се изолирате од околината.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Расположението овој ден ќе ви биде на завидно ниво. Активностите на полето на комуникациите може да ви послужат за остварување на лични цели, а особено во љубовта. Внимавајте да не потрошите повеќе пари од планираното. Секој долг што сега ќе го направите, во иднина може да ви донесе големи проблеми.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 22-23.02.2020

  Викенд хороскоп 22-23.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Воспоставувате нов систем, се обидувате да пронајдете некое свое место под сонцето. Посветеноста кон домот и ближните е она што…

 • Дневен хороскоп 21.02.2020

  Дневен хороскоп 21.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Немојте да реагирате во афект, ниту да донесувате брзоплети одлуки. Дајте си на себе си повеќе време. Можно е да…

 • Дневен хороскоп 20.02.2020

  Дневен хороскоп 20.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата основна предност е во тоа што соработниците немаат доволно знаење или храброст да ви се спротивстават. Ќе се соочите…

 • Дневен хороскоп 19.02.2020

  Дневен хороскоп 19.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој упорно ги коментира вашите постапки, што може да доведе до кавга. Не ви одговара тоа што сте центар на вниманието.…

 • Дневен хороскоп 18.02.2020

  Дневен хороскоп 18.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одлично ги решавате проблемите. Станувате значително одлучни во своите барања, а во тоа ви помага поседувањето на некои многу важни…

 • Дневен хороскоп 17.02.2020

  Дневен хороскоп 17.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте задоволни со она што до сега сте го направиле. Ќе ги добиете потребните совети. Во љубовта можете добро…

 • Викенд хороскоп 15-16.02.2020

  Викенд хороскоп 15-16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете…

 • Дневен хороскоп 14.02.2020

  Дневен хороскоп 14.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во…

 • Дневен хороскоп 13.02.2020

  Дневен хороскоп 13.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на…

 • Дневен хороскоп 12.02.2020

  Дневен хороскоп 12.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Разговорите што ги имавте во изминатата недела, денес можат да ви донесат успешен договор и континуиран финансиски прилив во следниот…