Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,366.09 0.17%    GRNT 1,179.97 0%    KMB 7,652.15 0.07%    MPT 77,971.46 -0.03%    MTUR 5,700.00 0%    OHB 5,095.09 0.97%    OKTA 4,796.51 2.05%    PKB 12,000.00 -2.28%    REPL 81,000.00 1.26%    RZEK 48.00 0%    RZLV 40.00 0%    RZTK 701.00 0%    RZUS 68.00 0%    SBT 3,026.72 0.89%    STB 1,300.00 -0.08%    STBP 655.00 -1.06%    TETE 2,250.00 0%    TTK 1,700.00 0.01%    UNI 2,200.00 -0.95%    

Сега може да го посетите Саемот за Мебел од удобноста на вашиот дом или каде и да сте

Време: 10:35

Датум: март 21, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Компанијата која е позната како двигател на е-трговијата во земјава и креатор на интересни онлајн маркетинг кампањи, Grouper.mk, го најавува Онлајн Саемот на Мебел кој оваа година се реализира по втор пат.

Новите технологии засекогаш го променија начинот на кој комуницираме, водиме бизнис, живееме, купуваме. Така ако порано беше потребно да одиме на физичка локација за да најдеме добра зделка за парчето кое ни е потребно за домот, сега тоа е возможно да го направиме од удобноста на нашиот дом или каде и да сме преку нашиот паметен уреед, благодаение на Онлајн саемот за мебел на Grouper.mk.

Денес, Grouper.mk го најавија почетокот на  – Онлајн саемот за мебел, кој за прв пат беше спроведен минатата година. По одличниот фидбек, како од компаниите, така и од купувачите минатата година, оваа година велат дека очекуваат уште поголем интерес благодарение на бројните атрактивни понуди со попусти. Кампањата има за цел на лесен, модерен и ефективен начин да им понуди на компаниите неограничен простор за промоција на своите производи, а на купувачите можност да го изберет своето омилено парче мебел или декорација за домот на попуст. Во кампањата се вклучени над 100 зделки за мебел, санитарија, украси и декорации, така што сите оние кои прават пролетно реуредување на домот, викендицата, дворот или пак планират нов дом, ќе имаат можност онлајн да си го изберат своето омилено парче мебел без гужви, турканици и ограничени термини за купување и разгледување.

“Во текот на годината имаме неколку големи тематски кампањи, а оваа кампања е насочена кон промовирање на категоријата Се за Дома, и компаниите од оваа индустрија. Онлајн Саем на Мебел е најнова кампања на Grouper и моментално единствен ваков креативен проект, кој им нуди модерен и ефикасен начин на промоција на бизнисите од оваа дејност. Кампањата беше реализирана за прв пат минатата година како ад хок акција, и се покажа како навистина успешен проект кој се здоби со одличен фидбек и од компаниите и од купувачите. Ова е одлична можност да купите парче мебел кога сакате, а притоа да заштедите и време и пари и трошоци за транспорт. Особено ни е драго што голем број од компаниите кои беа учесници минатата година ќе се вклучат и во овогодинешната кампања и што имаме можност да понудиме повеќе од 100 зделки со производи за домот”, вели Драгана Ѓокиќ, директортката за бизнис продажба и маркетинг кампањи во Grouper.mk

Почнувајќи од денес па се до 20ти Април ќе имате прилика да ги разгледувате бројните акции и да одберете со што ќе го “освежите” вашиот дом.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Samsung ја дезинфицира фабриката

  Samsung ја дезинфицира фабриката

  Јужнокорејската фабрика за мобилни телефони на Samsung во Кина е затворена за да се дезинфицира откако еден работник бил заразен со коронавирус. Како што соопштила…

 • eBay преговара за продажба на одделот за рекламирање

  eBay преговара за продажба на одделот за рекламирање

  eBay Inc. разговарал со повеќе кандидати во врска со потенцијална трансакција за работата со квалификуваните реклами, објави компанијата во петокот. Компанијата очекува дека ќе објави…

 • Facebook ќе им плаќа на корисниците за гласовни снимки

  Facebook ќе им плаќа на корисниците за гласовни снимки

  Компанијата Facebook објави дека на своите корисници ќе им плаќа за нивните гласовни снимки, кои компанијата ќе ги користи за унапредување на својот систем за гласовно…

 • Tesla продолжува да ја сече шумата поради изградба на Гигафабрика во Германија

  Tesla продолжува да ја сече шумата поради изградба на Гигафабрика во Германија

  Работите на изградбата на гиганската фабрика на Tesla во Германија ќе продолжат, помалку од една недела откако судот ја прекина сечата на шума на локацијата…

 • Виталиа се приклучува на Nestlé и Danone во борбата со климатските промени

  Виталиа се приклучува на Nestlé и Danone во борбата со климатските промени

  Свесноста за екологијата, климатските промени и градењето на зелена иднина станува една од главните теми на разговор во модерното општество. Со цел да се изгради…

 • Имаме стар возен парк, половина од возилата се со дизел-мотори

  Имаме стар возен парк, половина од возилата се со дизел-мотори

  Според податоците на Макстат базата, просечната старост на патничките автомобили во 2018 година во нашата држава е 19,1 години. На патиштата во 2018 година имало…

 • Познатиот бренд за долна облека се продаде за половина милијарда долари

  Познатиот бренд за долна облека се продаде за половина милијарда долари

  Приватната фирма Sycamore Brends ќе биде новиот мнозински сопственик на компанијата Victoria’s Secret, пренесува AP. Sycamore Brends ќе купи 55 проценти од капиталот на Victoria’s Secret за…

 • Нова понуда за станбен кредит на Охридска банка: Станбен кредит на Охридска банка со 10 години фиксна каматна стапка од 3,5 %

  Нова понуда за станбен кредит на Охридска банка: Станбен кредит на Охридска банка со 10 години фиксна каматна стапка од 3,5 %

  Од денеска, Охридска банка го збогатува своето портфолио на производи со нов тип на станбен кредит, овозможувајќи им на своите клиенти уште поповолни услови; најдолго…

 • Нови грешки на авионите на Boeing

  Нови грешки на авионите на Boeing

  Boeing 737 MAX се соочува со потенцијални нови безбедносни проблеми. Поточно, пронајдени се пукнатини во резервоарите за гориво на неколку нови авиони кои се наоѓале во…

 • А1 Македонија за деловните корисници: A1 Business, подарок таблет и Office 365

  А1 Македонија за деловните корисници: A1 Business, подарок таблет и Office 365

  Со цел засилување на процесот на дигитална трансформација како и флексибилно работење, А1 Македонија го збогатува своето портфолио со нова понуда за деловни корисници на…