Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,310.00 0.63%    BESK 8,730.00 -3%    GRNT 832.42 0.19%    KMB 5,264.58 -0.83%    MPT 52,500.00 0.04%    MTUR 5,249.25 -0.01%    OHB 6,077.33 -1.18%    OKTA 4,295.55 -1.64%    SPAZ 18,000.00 0%    STB 1,142.25 -0.24%    TEL 299.11 -0.3%    TNB 15,965.40 0.95%    

SuperDry колекција пролет/лето 2019(фото)

Време: 22:17

Датум: март 18, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Оваа сезона SuperDry нè носи на разиграно и разнобојно патување низ светот. Свеж и иновативен микс на производи збогатен со разновидни интернационални влијанија. Интересни дизајнерски детали и материјали за долгото, топло лето кое доаѓа.

Земајќи инспирација од Блискиот Исток и специфичните материјали и изработки, женската колекција “Boutique Bazaar” раскажува ориентална приказна преку употреба на “patchwork”, рачна изработка и посветеност на детали. Плетените елементи им даваат текстура на парчињата, додека пак цветните дезени и тантелата додаваат леснотија и женственост.

 

Линијата “Carnival” од друга страна пак, раскажува забавна и фриволна приказна. Светли бои, 3Д апликации, висечки елементи и цветови во жолта и портокалова боја, ја прават суштината на колекцијата. Кројот на парчињата како и психоделичините принтови се носечки во колекцијата инспирирана од Рио.

Колекцијата “Cote D’Azur” се фокусира на парчиња со чист и едноставен дизајн, каде доминираат ригите, додатоците во форма на цветови и нежни карнери, за интересен контраст и спортско-морнарска инспирација. Паралелнa со оваа е машката колекција “Mariner”, инспирирана од Ернест Хемингвеј и неговите авантури. Пастелни бои и летни принтови инспирирани од постери за патување од 30-тите му даваат специјален печат на целосниот изглед.

Селејќи ја инспирацијата на северот од Калифорнија, колекцијата “Big Sur” се состои од интересни тексас парчиња, со “patchwork” додатоци, војнички принтови и разновидна текстура.

Колекцијата “Skate Lux” е омаж на модата од 90-тите, скејт бордингот и возењето BMX велосипеди по калифорниските улици. Маици, дуксери и блузи, како и капчиња и чанти кои се носат преку телото, во пастелни бои за динамично лето.

Завршувајќи го патувањето на британска почва стигнуваме до линијата “Nu Lad”. Предимензионирани логоа во комбинација со современи кроеви и актуелниот тренд “athleisure” за ултра модерен уличен стил.

Со јано дефинирани теми на колекцијата и уникатни принтови, бои и детали, за пролет/лето 2019, Superdry останува верен на својата мисија на современост и свежина. Заминете на уникатно патување со Superdry оваа сезона.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • LG ќе престане да произведува телефони во Јужна Кореја

  LG ќе престане да произведува телефони во Јужна Кореја

  LG планира да го прекине телефонското производство во својата јужнокорејска фабрика, според наводите на Reuters. Извештајот дополнително сугерира дека компанијата ќе го префрли производството во…

 • Пропаднаа преговорите за спојување на Deutsche Bank и Commerz Bank

  Пропаднаа преговорите за спојување на Deutsche Bank и Commerz Bank

  Преговорите за спојување на двата водечки германски кредитори Deutsche Bank(DB) и Commerzbank завршија неуспешно. “Заклучивме дека придобивките од оваа трансакција нема да бидат доволни за…

 • Beiersdorf нов партнер на Атлантик Група во Македонија

  Beiersdorf нов партнер на Атлантик Група во Македонија

  Со Нивеа во дистрибутивното портфолио, Атлантик Група има шест од десетте најдобри регионални брендови Во средината на март, Атлантик група потпиша договор за соработка за…

 • Минатогодишните добитници на детскиот ликовен конкурс на „Ладна“, семејството Цветковски ни раскажува: „Не поминува ден, а да не се спомене времето кое го поминавме во Дизниленд“

  Минатогодишните добитници на детскиот ликовен конкурс на „Ладна“, семејството Цветковски ни раскажува: „Не поминува ден, а да не се спомене времето кое го поминавме во Дизниленд“

  Цртај со Ладна и патувај во Дизниленд Која е омилената активност на вашето дете кое секогаш со задоволство ја прави?! Кај повеќето цртањето ќе биде…

 • Макпрогрес доо со добри практики од областа на безбедност и здравје при работа

  Макпрогрес доо со добри практики од областа на безбедност и здравје при работа

  По повод 28 април- Светскиот ден за безбедност и здравје при работа, Министерството за труд и социјална политика, заедно со  Националниот совет за безбедност и…

 • Која е македонската иновација која го освојува кинескиот пазар!

  Која е македонската иновација која го освојува кинескиот пазар!

  Најновата колагенска линија на Виталиа е избрана мегу неколкуте најиновативни производи во конкуренција со продукти од целиот свет кои ќе се  претстават на меѓународниот саем…

 • Алкалоид“ со раст на консолидираниот извоз од 23%, раст на консолидираната нето добивка од 19%, инвестиции во износ од 194 милиони денари и 55 нови вработувања во периодот јануари – март 2019-та

  Алкалоид“ со раст на консолидираниот извоз од 23%, раст на консолидираната нето добивка од 19%, инвестиции во износ од 194 милиони денари и 55 нови вработувања во периодот јануари – март 2019-та

  „Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – март 2019 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран Биланс на успех. Според единечниот…

 • „Фејсбук“ очекува рекордна казна поради протекување лични податоци

  „Фејсбук“ очекува рекордна казна поради протекување лични податоци

  Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека очекува американските власти да и изречат рекордна казна од меѓу три и пет милиони долари, поради протекување на лични информации на…

 • Реновирана Телеком продавницата и во Гевгелија

  Реновирана Телеком продавницата и во Гевгелија

  Попуст до 6.000 денари за купување смартфон за корисниците на Smart M и Magenta 1 M тарифите. Во Гевгелија денеска е отворена реновираната Телеком продавница,…

 • Раст на приходите и добивката на Coca Cola во првиот квартал

  Раст на приходите и добивката на Coca Cola во првиот квартал

  Coca Cola ги зголемиле приходите и профитот во првиот квартал, а најзаслужна за тој раст е побарувачката за флаширана вода и безалкохолни пијалоци. Добрите бројки…