Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Претставен првиот телефон на преклоп (фото+видео)

Време: 15:23

Датум: јануари 8, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Веројатно сте слушнале за првите телефони на преклоп на „Samsung“. Тие ќе бидат неверојатни и ќе можат да понудат поголеми екрани, имајки го предвид екранот.

Компанијата минатата година покажа малку од уредот, но сé уште не може да се погоди што е следно. Интересно, додека предвидувањата се оптимистчки и оваа година веќе се радуваме на тоа, „Samsung“ е напред, доста брзо.

Компанијата „Royole“ изненади со појавата на „FlexPai“ и ја остави на публиката да го свиткува и раширува. Во перформансите на хардверот, уредот располага со „Qualcomm Snapdragon 855“, 6-8 GB RAM, 128/256 GB меморија и двојна камера – 16MP + 20MP. Системот е на „Android“ и ќе биде верзијата „9,0“.

Се претпоставува цената на уредот на „Samsung“ е веројатно да биде 2.000 долари, но „Royole“ може да биде 1.318 долари ако ви треба поголем екран во џебот. Покрај тоа, цената е за некомплетен уред или се уште е во фазата на развој на софтверот.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Глобалниот сектор за забава губи 160 милијарди долари поради короната

  Глобалниот сектор за забава губи 160 милијарди долари поради короната

  Глобалниот сектор за забава во текот на наредните пет години ќе изгуби 160 милијарди долари (146 милијарди евра) како резултат на кризата предизвикана од пандемијата…

 • Јапонците велат дека маските не се за деца под две години: „Oпасно е“

  Јапонците велат дека маските не се за деца под две години: „Oпасно е“

  Децата на возраст под две години не треба да носат маски затоа што намалената можност за дишење може да го зголеми ризикот од задушување, според…

 • Пандев доби „безвременски“ шампионски прстен од Интер

  Пандев доби „безвременски“ шампионски прстен од Интер

  Неодамна се прослави десетгодишнината на славната „триплета“ на Интер, освојувањето на тројната титула (Серија А, Копа Италија, Лига на шампиони), генерација во која играше и…

 • Зидан лидер на листата Топ 10 тренери во историјата на ЛШ

  Зидан лидер на листата Топ 10 тренери во историјата на ЛШ

  Реномираниот портал „Squawka“ ги објави најдобрите десет тренери во историјата на Лигата на шампионите. Листата ја предводи најмладиот, предводникот на Реал Мадрид Зинедин Зидан. Францускиот…

 • Облачно со услови за дожд и температура до 21 степен

  Облачно со услови за дожд и температура до 21 степен

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер. Минималната температура ќе…

 • Потврден 21 нов случај со Ковид 19, вкупно дијагностицирани 1.999, оздравени 17 пациенти

  Потврден 21 нов случај со Ковид 19, вкупно дијагностицирани 1.999, оздравени 17 пациенти

  Институтот за јавно здравје денеска регистрира 17 оздравени пациенти и тоа во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и Берово-1. Во изминатото деноноќие не…

 • 25 Мај, Денот на младоста – еден од најголемите празници во СФРЈ

  25 Мај, Денот на младоста – еден од најголемите празници во СФРЈ

  Денот на младоста беше еден од најголемите празници во Социјалистичка Федеративна Република Југославија, кој се одбележуваше на 25 мај, а се прославуваше од 1945 до…

 • Зоолошката градина во Скопје од утре почнува со работа

  Зоолошката градина во Скопје од утре почнува со работа

  Зоолошката градина во Скопје од утре, 26 мај, од 9 часот, почнува со работа, но со нов протокол за движење и придржување кон мерките за…

 • Голден Арт КЛ 7 се засилува со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

  Голден Арт КЛ 7 се засилува со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

  Ракометниот клуб Голден Арт КЛ 7, во пресрет на новата натпреварувачка сезона и предизвикот наречен Супер Лига, согласно своите стратегиски и развојни концепции темелени на…

 • Премногу луѓе на плажите ширум Европа предизвикаа загриженост

  Премногу луѓе на плажите ширум Европа предизвикаа загриженост

  Три града на северозападниот дел на Франција во средата ги затворија своите плажи поради „неприфатливо“ непочитување на социјална оддалеченост, пренесува BBC. Неколку градски совети во…