петок, 9 декември 2022
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИOnePlus 6T McLaren Edition (фото+видео)

OnePlus 6T McLaren Edition (фото+видео)

„OnePlus“ претстави специјална верзија на „OnePlus 6T“, модел кобрандиран со „McLaren“, објави „The Verge“.

„OnePlus 6T McLaren Edition“ доаѓа со повеќе „RAM“ меморија, побрзо вчитување и во посебна бои, црна и портокалова. Овој смартфон ќе биде достапен од 13-ти декември по цена од 699 евра.

„McLaren Edition“ има 10GB RAM, 256GB меморија за складирање и „Warp Charge 30“ технологија за полнење. Кутијата го вклучува брендот „McLaren“, а „USB-C“ кабелот и адаптерот за слушалки се во црна и портокалова. Достапни на е „McLaren“ брендирани торбичка, парче од јаглеродни влакна во акрилик блок и книга со историјата на „McLaren“.

Смартфонот има флуоресцентен портокалов акцент на долниот раб на конструкцијата и сјајно црна завршница со јаглеродни влакна под стаклениот грб. Инаку, основниот дизајн останува непроменет од стандардниот „6T“. На софтверот е додадена соодветната тема во црна и портокалова боја.

Според „OnePlus“, новиот „Warp Charge 30“ полнач може да ја наполни батеријата на моделот (3,700mAh) до 50% побрзо од стандардната технологија.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП