Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Најмоќните смартфони во 2018-та година

Време: 13:20

Датум: ноември 5, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пазарот на мобилни уреди се развива динамички. Секоја година се појавуваат нови и нови интересни модели, од кои секој има сопствена предност. Денес ние ќе ве запознаеме со листа на најмоќните уреди кои излегоа оваа година, но ќе бидат барани и посакувани во 2019-та година.

1. Asus ROG телефон

Компанијата има гејмерски смартфони, но го има и „Asus ROG Phone“ – уред кој во моментов е најмоќниот меѓу овој тип смартфони. Работи врз база на процесорот „Snapdragon 845“.

2. Xiaomi Black Shar

Смартфонот е на второто место по моќност меѓу гејмерските уреди. Тој работи врз основа на веќе споменатиот процесор. Се одликува со напреден систем за ладење.

3. OnePlus 6

Овој модел не е предводник, но по своите карактеристики надмниува многу предводници на водечките производители во мобилни уреди. Смартфонот е базиран на „Snapdragon 845“ и има 6/8 GB RAM меморија. Достапен е со 64/128/256 GB внатрешна меморија.

4. Xiaomi Mi 8

Уред кој многумина го нарекуваат копија на „iPhone X“. Тој нуди 6,21-инчен дисплеј со резолуција од 2.248×1.080 пиксели, процесор „Qualcomm Snapdragon 845“, 6 GB RAM меморија и капацитет на батеријата 3400 mAh.

5. ASUS ZenFone 5Z

Не можеме да не го споменеме овој модел. Тој исто така, се базира на „Qualcomm Snapdragon 845“, но во овој случај тој е дополнет со елементи на вештачка интелигенција. Одликувајќи се со супер моќ и ниска цена.

6. Mi Mix 2S

Голем екран, минимални рамки, одлична резолуција. Повторно, процесорот „Snapdragon 845“. Комбиниран е со 6 GB RAM и 3.400 mAh капацитет на батеријата.

7. Pocophone F1

Овој модел ќе остане во историјата на односот цена/квалитет. Нуди 6.18-инчен екран и го користи чипот „Snapdragon 845“. Исто така постои и двојна камера.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Смути од ананас кој топи килограми! Здраво, вкусно и хранливо

  Смути од ананас кој топи килограми! Здраво, вкусно и хранливо

  Оваа комбинација е одлична ако се обидувате да изгубите неколку килограми или ако сакате на здрав начин да го започнете денот. Овој пијалок има многу…

 • Huawei лансираше чип базиран на вештачка интелегенција

  Huawei лансираше чип базиран на вештачка интелегенција

  Кинескиот технолошки гигант Huawei лансираше нов чип базиран на вештачка интелигенција, кој се фати во клинч со американските гиганти Qualcomm и Nvidia. Чипот наречен Ascend…

 • Америка не се откажува, сака да отвори конзулат на Гренланд

  Америка не се откажува, сака да отвори конзулат на Гренланд

  Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп планира да отвори американски конзулат на Гренланд, во услови на растечки стратешки и економски интерес на данската територија. Во…

 • Само 10 богаташи можат да си го дозволат овој луксуз

  Само 10 богаташи можат да си го дозволат овој луксуз

  Bugatti го претстави најскапиот модел во својата понуда наречен Centodieci, чија цена изнесува вртоглави девет милиони долари, а тоа што е уште поексклузивно е фактот…

 • Почна 33-тиот Охридски пливачки маратон

  Почна 33-тиот Охридски пливачки маратон

  Дваесет и еден од 22 пријавени пливачи точно на пладне влегоа во водите на Охридското Езеро кај Свети Наум, на стартот на 33-тиот меѓународен Охридски…

 • Берба и откуп на споредни шумски плодови – макотрпна, но исплатлива сезонска работа

  Берба и откуп на споредни шумски плодови – макотрпна, но исплатлива сезонска работа

  Сезоната на зреење боровинки, малини, капини, како и останати споредни шумски плодови е во полн ек, а голем број граѓани со години летото го минуваат…

 • Топол третман со масло за длабоко закрепнување на коса

  Топол третман со масло за длабоко закрепнување на коса

  Ако барате решение за проблем со сува и оштетена коса, можете да пробате домашен третман со топло масло. Доволна ви е една состојка – растително…

 • Солскјер: Жалам за оние што шират омраза преку социјалните мрежи

  Солскјер: Жалам за оние што шират омраза преку социјалните мрежи

  Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер зборуваше за расистички навреди упатени кон играчот од средниот ред Пол Погба. – Пол има силен карактер. И…

 • Претпладне сончево, попладне можен пороен дожд

  Претпладне сончево, попладне можен пороен дожд

  Времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, особено во западните и северните…

 • Среде туристичка сезона: Авиокомпанија откажа 112 летови

  Среде туристичка сезона: Авиокомпанија откажа 112 летови

  Шпанската авиокомпанија Vueling откажа 112 летови најавени за претстојниот викенд на аеродромот El Prat во Барселона поради штрајк на копнениот персонал. За сабота, 24 август, компанија откажа…