среда, јануари 19, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАДо 29 октомври продолжен рокот за поднесување ДДВ-04 пријава

До 29 октомври продолжен рокот за поднесување ДДВ-04 пријава

Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека поради отежнато поднесување даночни пријави преку системот е-Даноци на 24 и 25 октомври годинава, рокот за поднесување ДДВ-04 пријавата се продолжува.

Според УЈП, поднесувањето на ДДВ-пријавата се продолжува за два работни дена поради што за краен рок ќе се смета 29.10.2018 година.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,744фановиЗаследи
2,161следбенициЗаследи
1,419следбенициЗаследи