Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Колку ќе чини првиот смартфон на LG со 5 камери?

Време: 15:13

Датум: јули 9, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Упатството датира за лансирање и „LG-V40 ThinQ“, цената на паметниот телефони сè уште не е официјално објавена од страна на производителот. Информацијата беше споделена од онлајн изданието „PhoneArena“.

Врз основа на историјата на „LG V10“, „V20“ и „V30“, логично е да се прогнозира дека премиерата на „LG V40 ThinQ“ ќе биде на саемот „IFA 2018“ што се одржува од 31-ви август до 5-ти септември во Берлин. Презентацијата може да се одржи на 31-ви август и малку подоцна, но во текот на првата недела од септември.

Продажбата ќе започне помеѓу 21-ви и 28-ми септември.

Проценетата цена се очекува на ниво на „LG V35 ThinQ“ во јуни – 899 долари. Треба да се истакне дека минатогодишниот „LG V30“, кој дебитираше на „IFA 2017“, а на почетокот на продажбата беше 799 долари.

Според претходните гласини „LG V40 ThinQ“ под шифрата „Storm“ ќе стане првиот смартфон на толку голем производител кој ќе добие 5 камери – двојна предна и три основни.

Исто така, знаеме дека паметниот телефон ќе има екран со слот во стилот на „iPhone X“. Дизајнот ќе потсетува на „LG G7“. Во основата ќе биде процесорот „Qualcomm Snapdragon 845“. Највено е уште присуството на „Hi-Fi“-чип „Quad DAC“ и посебно копче за пристап до гласовниот асистент „Google Assistant“. Скенерот за отпечатоци ќе биде на задниот панел.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Луксузниот Vilu Reef Beach & Spa Resort (фото)

  Луксузниот Vilu Reef Beach & Spa Resort (фото)

  Ако ова лето сакате да побегнете далеку, на обалите од кристално чистиот океан прекриени со прекрасниот бел песок и украсени со палми, Малдивите се вистинското…

 • Повисоките владини трошоци и помогнаа на Германија да избегне рецесија

  Повисоките владини трошоци и помогнаа на Германија да избегне рецесија

  Повисоките владини трошоци и помогнаа на Германија да избегне рецесија во четвртиот квартал од 2018-та година, откако извозот не успеа да ја зголеми економијата, објави…

 • Ракитиќ го сакаат четири великани, ПСЖ, Баерн, Интер и Јунајтед!

  Ракитиќ го сакаат четири великани, ПСЖ, Баерн, Интер и Јунајтед!

  „Четири големи клубови се свесни дека во Иван Ракитиќ можат да добијат сјаен играч голем професионалец“. Ова го пишува изданието на „Мундо Депортиво“ во Шпанија.…

 • Со помош од Шведска ќе се подобруваат условите во битолската болница

  Со помош од Шведска ќе се подобруваат условите во битолската болница

  Делегација од Шведска, предводена од професорот на Кралскиот институт за технологија во Стокхолм Нелсон Сомерфелд, ја посети Општина Битола и оствари средба со градоначалничката, Наташа…

 • Ослободете се од холестеролот со овој милкшејк

  Ослободете се од холестеролот со овој милкшејк

  Едноставен за подготовка, а исклучително здрав – оваа здрава и вкусна комбинација е идеална за сите оние кои не поднесуваат лактоза. Овој милкшејк не само…

 • Најголемите митови за успешните луѓе

  Најголемите митови за успешните луѓе

  Во современиот свет постојат митови кои велат дека успешните луѓе спијат само четири часа, дека постигнуваат да ги завршат сите свои дневни обврски, дека ништо…

 • Тевдовски: Продолжува праксата на редовен и неселективен поврат на ДДВ

  Тевдовски: Продолжува праксата на редовен и неселективен поврат на ДДВ

  Во јануари фирмите добија 2,2 милијарди денари поврат на данок за додадена вредност или 35,7 милиони евра. Ова е за 315 милиони денари или 16,8…

 • Cupra Formentor изгледа „опасно“ (фото+видео)

  Cupra Formentor изгледа „опасно“ (фото+видео)

  Новата шпанската марка „Cupra“, која до неодамна беше поделба на „Seat“ во Женева ќе претстави прототип на спортски кросовер чија сериска верзија ќе излезе на…

 • Драги: ЕУ го брани суверенитетот во глобализираниот свет

  Драги: ЕУ го брани суверенитетот во глобализираниот свет

  Гувернерот на Европската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги ја заштити Европската унија, велејќи дека тој обезбедува начин на земјите да го бранат суверенитетот во се…

 • Што да конзумирате доколку сте изнемоштени и имате недостаток на енергија

  Што да конзумирате доколку сте изнемоштени и имате недостаток на енергија

  Се чувствувате исцрпено и речиси едвај се движите, очигледно е дека ви недостасува енергија. Овие намирници можат да ви помогнат околу тоа прашање, каснете си…