21 април, 2024
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИНа пазарот се појави iPhone X Tesla (видео)

На пазарот се појави iPhone X Tesla (видео)

Креаторите на „iPhone X Tesla“ имаат предвидено смарфонот да има способност за соларно полнење. Ова ќе му овозможи на уредот да се полни многу побрзо.

Руската компанија презеде уште неколку чекори напред. Индикаторот за полнење на батеријата се менува. Во овој случај, таа е направена од црвен композитен јаспис. Луксузниот паметен телефон се проценува од 4.289 до 4.545 долари.

Уредот е означен со буквата „А“ за да се направи паралела со првата буква од азбуката.

Дизајнерите го нагласуваат вниманието на ова писмо, кое го симболизира раководството, супериорноста и величењето.

Од „Caviar“ остана верени на себе. Нивното создавање, како и претходните, обезбедуваат со раскош. Телефонот доаѓа со куќиште од јаглеродни влакна, кое е отпорно на удари. Има златни детали.

Наводно, првиот примерок „X Tesla“ програмерите го врачиле на основачот на „Tesla Motors“ и „Space X“, американскиот милијардер Илон Маск.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП