Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    

Huawei го претстави смартфонот P smart (фото+видео)

Време: 12:38

Датум: февруари 13, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

„Huawei“ го претстави новиот „Huawei P smart“, паметен телефон со целосно нов „EMUI 8.0“ оперативен систем и фокус на „FullView Display“ дизајн. Екслузивниот „Smart Face Beauty“ алгоритам и останатите функциите ќе ги привлечат, пред се младите корисници.

Речиси сите нови смартфони на пазарот пристигнуваат со цел приказ на екранот, односно со многу тенки, речиси невидливи рамки. Со „Huawei FullView“ екранот, „Huawei P smart“ доаѓа со 5.65-инчен, „FHD+“, 18:9 екран кој покрива повеќе од 80% од предната страна на уредот.

Новата „P“ серија ја карактеризира едноставноста и елеганциајта и рамната и мазна задна површина. Покрај тоа, „P smart“ содржи единствена „Smart“ опција за извршување на повеќе наменски задачи, како што е работата на две апликации во исто време и нуди повеќе можности.

„Huawei P smart“ содржи две задни камери од 13 MP и 2 MP, но и „Smart Face Beauty“ начин на снимање. Благодарејќи на високо прецизните сензори на камерата и пиксели за фазна детекција, 13 MP HD камерата нуди фокусирање во реално време, со што многу прецизно ќе направи било какви кадри.

Ова серија има и развиен „ISP“ процесор „Hisilicon“ со подобрена експресија на бои и намалување на буката, овозможувајќи во било кој момент снимање на одлични фотографии. Со цел да се подобри снимањето на ноќни фотографии, „Huawei P smart“ содржи пет групи на прецизни леќи кои овозможуваат снимање на чисти фотографии и при лошо осветлување.

Новиот уред содржи предна „beauty“ камера од 8 MP која ги содржи потребните начини за снимање на фотографии. Со опцијата за препознавање на лица и портрети, со оваа предна камера може да се снимаат совршени „селфи“ фотографии. Покрај тоа, „P smart“ содржи и опција „селфи“ фотографиите да може да се снимаат и со движење на дланката.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Apple оваа година ќе го „убие“ iPhone X?

  Apple оваа година ќе го „убие“ iPhone X?

  Смартфонот на „iPhone X“ на „Apple“ најверојатно ќе биде запрен оваа година, според аналитичарот цитиран од „CNBC“. Коментарот му е поврзан со веста дека „Taiwan…

 • Рокот за барања за субвенции за обработлива земјоделска површина и добиток трае до 15 мај

  Рокот за барања за субвенции за обработлива земјоделска површина и добиток трае до 15 мај

  Министерството за земјоделство и Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги потсетуваат земјоделските стопанства дека рокот за поднесување на барања за субвенции…

 • Осум штетни влијанија на солта врз телото

  Осум штетни влијанија на солта врз телото

  Солта го менува вкусот на храната, но и влијае на телото на начини кои не можеме ни да ги замислиме Солта е примарен извор на…

 • Газпром е подготвенa да преговара со Украина за транзит на гас

  Газпром е подготвенa да преговара со Украина за транзит на гас

  „Газпром“ е подготвен да преговара со „Нафтогаз Украина“ за транзит на руски природен гас по 2019-та година. Меѓутоа, компанијата поднесе барање за предвремено раскинување на…

 • Гатузо: Ќе донесеме нови засилувања во Милан

  Гатузо: Ќе донесеме нови засилувања во Милан

  Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, изјави дека добил гаранции од директорот Марко Фасоне дека тимот ќе биде засилен со тројца или четворица фудбалери. Милан во…

 • За успешен бизнис тим потребни ви се 4 поедници

  За успешен бизнис тим потребни ви се 4 поедници

  Тимската работа е од клучно значење за повеќето работни места. Многу е важно секој поединец на тимот да ги разбира својата цел, функција и надлежности…

 • Грција прифати понуда за Desfa од 535 милиони евра

  Грција прифати понуда за Desfa од 535 милиони евра

  Грчкиот државен фонд за приватизација (HRADF) го номинира за најпосакуван кандидат конзорциумот меѓу „Snam“, „Enagás Internacional“ и „Fluxys“ за продажба на 66% од капиталот на…

 • Целосно различен од другите: Новиот Maybach излезе на виделина (фото+видео)

  Целосно различен од другите: Новиот Maybach излезе на виделина (фото+видео)

  Пет дена пред официјалната премиера на луксузниот концепт на „Mercedes-Maybach – Ultimate Luxury“ на Интернет се појавија фотографии од седанот со зголемена проодност. Автомобилот со…

 • Кумановци повторно на „печалба“ во Ирак и Авганистан

  Кумановци повторно на „печалба“ во Ирак и Авганистан

  Кумановци повторно аплицираат за работно место во компаниите кои нудат и даваат поддршка на американската војска во Авганистан и Ирак. На официјалните страници на двете…

 • Американските регулатори ја казнија Wells Fargo со 1 милијарда долари за злоупотреба

  Американските регулатори ја казнија Wells Fargo со 1 милијарда долари за злоупотреба

  Два федерални регулатори изрекоа парична казна на американската банка „Wells Fargo“ со 1 милијарда долари затоа што ги принудила корисниците да платат за осигурување на…