Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 08.01.2018

Време: 09:45

Датум: јануари 8, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Некоја деловна прилика ќе биде пред вас, а вие со сета сила обидете се да ја искористите. Ризикувајте и нема што да загубите. Потребна ви е стабилна и сигурна врска, кажете му го тоа на партнерот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува ненадеен сплет на околностите во кои можете да остварите голема заработка. Можете да очекувате многу интересни нови љубовни случувања. Ве очекува слатко возбудување.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Конечно ќе ви се исплати се што сте направиле во изминатиов период. Флертувате каде и да тргнете. Уживате во вниманието. Саканото лице може да биде повредено.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ве очекува значително поволен паричен период. Инвестирајте пари во нешто корисно. Партнерот полека започнува да има доверба во вас. Немојте да го изневерите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можно е да зажалите бидејќи сте откажале некоја деловна соработка. Не се грижете, периодот ќе биде премногу погоден, барем кога станува збор за работата. На љубовното поле ви се допаѓа некоја личност која е помлада од вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекуваат лоши вести поврзани со некои невижнини или земјиште. Во љубовта не се чувствувате сигурно и сакано покрај вашиот партнер. Во вашиот однос преовладува тензија

 

Вага (23.09 – 22.10)

Престанете да се потпирате на среќата, кога станува збор за работата. Ве очекува драстична промена на љубовен план. Можни се мали проблеми со грбот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате чувство дека ви е многу тешко да се истакнете. Не се грижете, ќе дојдат и вашите 5 минути. Не ви се допаѓа ставот на саканото лице кон вас. Можна е сериозна расправа.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќај вас ќе биде нагласена нервозата, па поради тоа лесно можете да направите нови грешки на работното место. Во љубовта ви следи прекин на некоја емотивна врска, денот ќе биде особено тежок за мажите.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ве очекува прилика да го видите вистинското лице на некој од вашите блиски соработници. Можно е да бидете изненадени. Неочекувано ќе добиете големо и многу искрено признание од саканото лице за љубовта кон вас

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе бидете нетрпеливи да ги слушнете новитетите од следниот состанок. Но, сепак ќе треба малку да почекате. Мечтаете за тоа на саканото лице да му кажете се што ви лежи на срце но никако да соберете доволно храброст за тоа.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Внимавајте на деловните состаноци да не ве надвладее тремата, па да изгледате чудно пред колегите и соработниците. Многу е важно да поработите на својата несигурност. Ќе се појават несогласувања со партнерот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.04.2018

  Дневен хороскоп 19.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате било какви недоразбирања во врска со деловниот партнер сега ќе ги решите и најверојатно ќе јa прекинете соработката.…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…

 • Викенд хороскоп 14-15.04.2018

  Викенд хороскоп 14-15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 13.04.2018

  Дневен хороскоп 13.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се обидувате да ја одгатнете емотивна енигма. Бидете трпеливи уште некое време и договорот ќе го добиете со леснотија.…

 • Дневен хороскоп 12.04.2018

  Дневен хороскоп 12.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во…

 • Дневен хороскоп 11.04.2018

  Дневен хороскоп 11.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите…

 • Дневен хороскоп 09.04.2018

  Дневен хороскоп 09.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате…

 • Викенд хороскоп 07-08.04.2018

  Викенд хороскоп 07-08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ве очекуваат мали кочници и ограничувања на деловен план. Прифатете ја состојбата каква што е. Во…

 • Дневен хороскоп 04.04.2018

  Дневен хороскоп 04.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Колегите и надредените имаат преголеми очекувања, а вас тоа ве нервира. Во љубовта не го цените тоа што го имате…

 • Дневен хороскоп 03.04.2018

  Дневен хороскоп 03.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни случувања на деловен план. Можно е да остварите некое значајно познанство. Во љубовта периодов ќе биде малку…