Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 07.12.2017

Време: 09:44

Датум: December 7, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе барате сигурност, но тешко дека набрзо ќе ја најдете.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Задоволни сте со својата материјална ситуација. Не ве очекуваат промени кога станува збор за парите. Во љубовта барате сигурност од партнерот, но тој не ви обрнува доволно внимание.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува потпишување на важен деловен договор кој на долги стази ви носи стабилизација на деловен план. Во љубовта имате впечаток дека некои нешта од минатото ќе ви се вратат повторно, а не го сакате тоа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можно е во текот на денешниот ден да имате некоја помала штета или загуба на деловен план. Во љубовта ситуацијата е нестабилна и партнерот ве фрустрира.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе ви прилега малку одмор од работното место така што ќе го обновите својот извор на енергија. Немојте да се форсирате. Во љубовта сте повредени бидејќи сте сфатиле дека партнерот не е искрен со вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Финансиите можат да ви бидат подобри, вие секојдневно ќе се трудите да работите на тоа. Во љубовта сметате дека саканото лице не е искрено со вас и загрижени сте за иднината.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Нема да остварите токму се што сте замислиле на деловен план. Релаксирајте се малку. Во љубовта ќе бидете сосема искрени и отворени во комуникацијата со саканото лице.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

На работа не испаднало се како што сте се надевале па време е малку да се помирите со разочарувањата на овој план. Во љубовта ви недостасува личност која повеќе ќе ве разбира.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не се потпирајте на факторот среќа бидејќи денес ризиците нема да ви се исплатат премногу. Во љубовта ќе добиете погрешен впечаток за лицето кое ви се допаѓа.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Не сте задоволни бидејќи се менуваат нештата на кои сте сметале. Доколку сте во брак може да дојде до заладување на односите. Оние во врска ќе бидат среќни.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Пред вас е многу напоред ден во кој ќе бидете прилично зафатени. Максимално посветете и се на работата. Во љубовта ќе ви се појават проблеми кои лесно ќе ги надминете доколку сте разбрани.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Денот не е поволен за склучување на деловни договори, па најдобро е да ги одложите тие нешта. Комуникацијата со саканото лице не е иста и ќе се прашувате како настанала промената.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 14.03.2018

  Дневен хороскоп 14.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да…

 • Дневен хороскоп 12.03.2018

  Дневен хороскоп 12.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…

 • Дневен хороскоп 09.03.2018

  Дневен хороскоп 09.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да создадете поинтимен однос во врската, но се плашите дека ќе ја загубите слободата. Не ги забрзувајте вештачки нештата…

 • Дневен хороскоп 08.03.2018

  Дневен хороскоп 08.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте одлучни и сакате да ги реализирате своите идеи без оглед на мислењето на околината. Пред вас е возбудлив…

 • Дневен хороскоп 07.03.2018

  Дневен хороскоп 07.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм, сигурно се ќе постигнете. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба.   Бик (21.04…

 • Дневен хороскоп 06.03.2018

  Дневен хороскоп 06.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате пречки во работата, и тоа е нормално, па затоа не се нервирајте. Во љубовта многу сте емотивни,…