Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Комерцијална банка по четврти пат наградена од “Global Finance”

Време: 14:23

Датум: December 6, 2017

Категорија: БАНКИ

Светскиот магазин Global Finance, со седиште во Њујорк, САД,  на Комерцијална банка АД Скопје ѝ ја додели наградата „Најдобар FX Провајдер за Република Македонија (Најдобар давател на услуги од областа на девизните пазари во Македонија за 2018 година)“. Ова е четврто по ред  признание за најуспешно работење на Комерцијална Банка АД Скопје во доменот на тргување со финансиски инструменти во Република Македонија,  доделено од Global Finance.

Изборот за најдобар “FX Провајдер” на финансиските пазари во Македонија е направен врз основа на неколку критериуми, кои вклучуваат: големина на трансакции, пазарно учество, обем на глобална покриеност, ниво на услуга кон клиентите, конкурентни цени и користење на иновативни технологии.

Прогласувањето на Банката за “Најдобар FX Провајдер за Република Македонија” е уште една потврда за високиот квалитет на услуги кои Комерцијална банка ги нуди; за понудата на финансиски инструменти; конкурентноста, како и потврда на лидерската позиција на Банката во областа на тргувањето на домашните и глобалните финансиски пазари.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • НЛБ Банка со две нови промотивни акции за клиентите

  НЛБ Банка со две нови промотивни акции за клиентите

  Почнувајќи од 01.03.2018 година, НЛБ банка за своите клиенти организира две промотивни акции: Наградна игра “mKlik, ем нов телефон” Промотивна кампања за сите кредити за физички…

 • Централна кооперативна банка АД Скопје прокнижи загуба за 2017 година

  Централна кооперативна банка АД Скопје прокнижи загуба за 2017 година

  Централна кооперативна банка АД Скопје во периодот 01.01-31.12.2017 оствали негативен финансиски резултат од работењето. Загубата од фискалната 2017 година изнесува 5.100.00 денари. Приходите од камати во…

 • НЛБ Банка со добивка од 35 милиони евра за 2017 година

  НЛБ Банка со добивка од 35 милиони евра за 2017 година

  Во периодот од 01.01.2017 година до 31.12.2017 година НЛБ Банка АД Скопје работеше согласно усвоената Деловна политика на Банката за 2017-та година, прилагодувајќи го тековното…

 • Две награди за Комерцијална банка од ЕБРД

  Две награди за Комерцијална банка од ЕБРД

  Комерцијална банка АД Скопје годинава е добитник на две награди  од Европската банка за обнова и равој (ЕБОР). Наградата „Most Active Issuing Bank in 2017…

 • НЛБ Банка со промотивна кампања за НЛБ Потрошувачки кредити за физички лица

  НЛБ Банка со промотивна кампања за НЛБ Потрошувачки кредити за физички лица

  НЛБ Банка во периодот од 01.02.2018 до 28.02.2018 година спроведува промотивна кампања за НЛБ Потрошувачките кредити. Оние кои ќе аплицираат за НЛБ Потрошувачките кредити до 28…

 • Комерцијална банка АД Скопје со добивка од над 13 милиони евра за 2017

  Комерцијална банка АД Скопје со добивка од над 13 милиони евра за 2017

  Во периодот 01.01-31.12.2017 година Комерцијална банка АД Скопје оствари нето добивка за финансиската година во износ од 820,6 милиони денари наспроти 779,4 милиони денари остварена…

 • УНИ Банка со добивка од над 3 милиони евра заклучно со третиот квартал

  УНИ Банка со добивка од над 3 милиони евра заклучно со третиот квартал

  УНИ Банка заклучно со третиот квартал од 2017 година оствари позитивен финансиски резултат во износ од 190,2 милиони денари, што претставува пораст од 62,8% спрема…

 • Стопанска банка АД Скопје лидер во банкарскиот сектор, добивка од над 30 милиони евра

  Стопанска банка АД Скопје лидер во банкарскиот сектор, добивка од над 30 милиони евра

  Нето добивката пред оданочување заклучно со 30.09.2017 изнесува МКД 1.881.167 илјади или над 30 милиони евра, што е повеќе за 1,4% споредено со истиот период…