Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Microsoft Edge достапен во целосна верзија за iOS и Android (видео)

Време: 13:02

Датум: December 1, 2017

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

„Microsoft Edge“ зa „iOS“ и „Android“ конечно е достапен за сите. Корисниците на „iOS“ и „Android“ прелистувачот на „Microsoft“ можат да го превземат преку соодветните продавници и тоа бесплатно.

Кога станува збор за прелистувачите, на пазарот веќе постојат голем број на опции за двете платформи, како и одлични верзии кои пристигнуваат како стандардни. Сепак, доколку сте „Edge“ корисники на „Windows 10“ и сакате лесно да управувате со својата историја на пребарување, лозинки и отворени табови кои се синхронизираат на телефонот, „Edge“ за мобилните уреди е добра опција.

Станува збор за прелистувач за верните „Edge“ корисници на десктоп, кои сакаа искуството да го пренесат и на мобилните уреди.

„Edge“ зa „iOS“ и „Android“ може да се превземат со кликнување на линковите, а доколку не можете да ги пронајдете потребно е малку време со цел да се појават во регионот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Денеска врнежи од дожд, на планините снег

  Денеска врнежи од дожд, на планините снег

  Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над…

 • „Блумберг“: Нема Европејци меѓу петмината најбогати луѓе во светот

  „Блумберг“: Нема Европејци меѓу петмината најбогати луѓе во светот

  Меѓу петте најбогати луѓе во светот веќе нема милијардери од Европа, соопшти агенцијата „Блумберг“. Претставниците на Стариот континент испаднале од првата петорка, бидејќи францускиот магнат…

 • Од извозот на шампањ Франција заработила 2,8 милијарди евра

  Од извозот на шампањ Франција заработила 2,8 милијарди евра

  САД, Велика Британија и Јапонија се трите најголеми увозници на шампањ, од чија продажба во 2017 година е остварен промет од вкупно 4,9 милијарди евра.…

 • Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на сите телефони

  Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на сите телефони

  Добрата вест во врска со новата верзија на оперативниот систем „Андроид“ е дека ќе има можност двојно да ја намали „тежината“ на фотографиите во споредба…

 • Путин убедливо победи: Врз основа на 99% од преброените гласови, тој освои рекордни 76,65% од гласови

  Путин убедливо победи: Врз основа на 99% од преброените гласови, тој освои рекордни 76,65% од гласови

  Владимир Путин убедливо победи на претседателските избори во Русија, освојувајќи 76,65 отсто од гласовите на гласачите, според податоците на руската Централна изборна комисија врз основа…

 • Наоми Осака го крена својот прв ВТА трофеј

  Наоми Осака го крена својот прв ВТА трофеј

  Јапонката Наоми Осака со 6:3/6:2 ја збриша Дарја Касаткина во финалето на Индијан Велс, добивајќи ја битката меѓу двете тенисерки од кои ќе се очекува…

 • Писателот Раде Силјан доби високо одликување од унгарскиот претседател

  Писателот Раде Силјан доби високо одликување од унгарскиот претседател

  Претседателот на Унгарија, Јанош Адер, по повод националниот празник на државата, го одликува Раде Силјан со орденот „Златен крст за заслуги“. Ова високо признание на…

 • Македонија и Грција ќе се поврзат со гасоводна мрежа долга 120 километри

  Македонија и Грција ќе се поврзат со гасоводна мрежа долга 120 километри

  Од Владата информираат дека периодов се утврдуваат временската рамка и деталите за реализација на траса за гасно поврзување меѓу Македонија и Грција со интерконектор. За…

 • Роналдо со својот 50. хет-трик ја „покоси“ Џирона (видео)

  Роналдо со својот 50. хет-трик ја „покоси“ Џирона (видео)

  Кристијано Роналдо до вчера немаше дадено ниту еден гол на тимот на Џирона, но, сега ги почести со четири гола за 6:3 победа за враќање…

 • Унал го шокираше Атлетико (видео)

  Унал го шокираше Атлетико (видео)

  20-годишниот турски напаѓач на Вилјареал, Енес Унал е човекот кој можеби ги урна надежите на Атлетико Мадрид за титула од Ла лига, откако постигна два…