среда, 29 март 2023
ПочетнаАВТОБИЗMP4-12C Spider дотеран од Gemballa

MP4-12C Spider дотеран од Gemballa

Gemballa 11

„Gemballa“ минатата година во Женева го претстави модификуваниот „McLaren MP4-12C Coupe“, додека оваа година истото место го искористи да ја прикаже својата верзија на „MP4-12C Spider“.

Gemballa 1111

Германскиот тјунер за „MP4-12C Spider“ предвидел аеро пакет од јаглеродни влакна (нов преден спојлер, прагови,изменет заден браник), сет на тркала од 20 и 21 инчи, гуми „Michelin Pilot Super Sport 245/30ZR20“ за напред и 305/25ZR21 за позади, нови издувни цевки, сопирачки во боја по желба на сопственикот, дотеран ентериер во кожа и алкантара, додека V8 моторот не е засилен.

Gemballa 11111

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП