Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 14.03.2018

Време: 11:46

Датум: March 14, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да се подобрите на социјален план. Не се двоумете за ништо во работата и не заборавајте на временскиот лимит.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Бидете директни и прејдете веднаш на целта во разговорите. Најдете баланс помеѓу работата и одморот и размислете за релаксирачки активности. Имате желба за промени и напредувања на финансиско и професионално поле.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Побарајте помош од другите и искористете ги конекциите за да се осигурате дека имате шанса да ги направите потребните промени. Променете некои финансиски навики и ќе ви се отворат нови професионални можности.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можно е да добиете некои забелешки, па дури и сериозна критика за вашата работа. Слушајте ги препораките наместо да ги негирате фактите. Вашата предност е да пристапите рационално, па дури и да се заблагодарите за заедничкото искуство.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Бидете внимателни со исхраната и бидете физички активни. Ќе ви се посреќи на финансиско поле, а во работата бидете свои за да постигнете ефективност. Ќе бидете порелаксирани во љубовта и тензијата полека ќе исчезнува.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе постигнете успех во вашите проекти, благодарение на оптимизмот и едноставноста. Се враќате во одлична форма, но не претерувајте со работата. Ќе имате шанса да поправите некоја грешка која сте ја направиле и одите во вистинска насока.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Оставете денес да ве води вашата интуиција. Заморот можеби ќе ве совлада, па не дозволувајте да се преработите кога имате шанса да се релаксирате. Ќе ставите крај на некоја грижа која долго ве мачи и ќе ја расчистите главата.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Намалете ги контактите, во моментов не е пожелно да креирате нови врски. Поединечно пристапете кон секоја задача, водете бизнис разговори. Успорете го својот ум, иако можеби нема да им се допадне на сите присутни.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе бидете посамоуверени и посветени да ги исполните вашите соништа. Во одлична форма сте и ќе продолжите да се стремите кон тоа. Добро ќе забележувате детали во работата и со тоа ќе се издигнете над останатите.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денес нема да имате никакви стравови и препреки, па време е да го дадете најдоброто од себе за комплицирани задачи и предизвици. Не мора да држите исто темпо со колегите во работата, важно е да бидете ефективни.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ставете ги вашите лични и љубовни проблеми во позадина. Бидете вредни во извршувањето на вашите секојдневни задачи и размислете за влијанието на деталите. За време на деловни состаноци и разговори потпирајте се на вашата интуиција и не брзајте со конечните аранжмани.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можете безбедно да се обложувате на вашата имагинација денес. Ќе ги изненадите другите со својата гледна точка и нивната способност да гледате непознати квалитети во познати работи. Можете да промените некои елементи од вашиот личен живот, но немојте да ги потиснувате или да донесувате важни одлуки во зависност од емоциите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 12.03.2018

  Дневен хороскоп 12.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…

 • Дневен хороскоп 09.03.2018

  Дневен хороскоп 09.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да создадете поинтимен однос во врската, но се плашите дека ќе ја загубите слободата. Не ги забрзувајте вештачки нештата…

 • Дневен хороскоп 08.03.2018

  Дневен хороскоп 08.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте одлучни и сакате да ги реализирате своите идеи без оглед на мислењето на околината. Пред вас е возбудлив…

 • Дневен хороскоп 07.03.2018

  Дневен хороскоп 07.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм, сигурно се ќе постигнете. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба.   Бик (21.04…

 • Дневен хороскоп 06.03.2018

  Дневен хороскоп 06.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате пречки во работата, и тоа е нормално, па затоа не се нервирајте. Во љубовта многу сте емотивни,…

 • Дневен хороскоп 05.03.2018

  Дневен хороскоп 05.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате поволен ден за остварување на деловните цели. Среќата ќе ве следи постојано. Во љубовта можно е да…