Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 12.03.2018

Време: 09:45

Датум: March 12, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на љубовното поле денес.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Искористете го првиот ден од неделата за добро да се организирате. Сите аспекти на деловното поле се поволни. Во љубовта потребни ќе ви бидат вниманието и емоциите од партнерот, побарајте ги на вистинскиот начин.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Иако е понеделник одморете денес и одложете некои обврски. Внимавајте да не ги повредите емоциите на вашиот партнер. Дадете му поддршка на саканото лице на секој можен начин.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Вие имате доста енергија но немате многу обврски. Немојте да очекувате поддршка од страна на колективот. Ќе уживате во некој необврзувачки флерт доколку сеуште не сте подготвени за врска.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе се прашувате дали надредените ви се пријатели или пак се против вас. Засега немојте премногу да им верувате. Во љубовта ве очекува емотивна ситуација ако сте во врска со некој воздушен знак.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Денот не е поволен за многу соработки. Можни се некои ситни грешки и пропусти. На љубовен план не сте задоволни со ситуацијата. Ќе сакате нешто да промените.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Загрижени сте за своите финансии. Време е да направите некои посериозни промени. Во љубовта ви претстои заладување на односите со саканото лице. Можно е тоа да се сомнева во вас.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Свесни сте дека не можете да се потпрете премногу на било кој освен на себе. Потребно ви е доста време за да завршите некои обврски. Саканото лице ви покажало некои особини кои не ви се допаѓаат, но не го осудувајте.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес максимално ќе и бидете посветени на својата работа. Можно е да сте преоптеретени со обврски. Вечерните часови се поволни за љубов, особно доколку сте во брак или долга врска.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Немојте да очекувате дека денес ќе остварите некој значителен напредок на деловен план, Бидете пореални. Тешко ви е да признаете пораз на љубовен план. Ќе се вратите на некои грешки кои и претходно ви создале проблеми.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Доколку се занимавате со приватна работа, нема да бидете задоволни со случувањата кои ќе следат во овој ден. Емотивно сте прилично ладни. Ако сте сами, тоа ви одговара. Ако сте во врска, партнерот ќе ви замери.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Пред вас се некои кочници и проблеми. Денот не е поволен за барање на работа, доколку ја немате. Почекајте малку. Во љубовта можете да очекувате контакт со лицето кое ви се допаѓа.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 14.03.2018

  Дневен хороскоп 14.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…

 • Дневен хороскоп 09.03.2018

  Дневен хороскоп 09.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да создадете поинтимен однос во врската, но се плашите дека ќе ја загубите слободата. Не ги забрзувајте вештачки нештата…

 • Дневен хороскоп 08.03.2018

  Дневен хороскоп 08.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте одлучни и сакате да ги реализирате своите идеи без оглед на мислењето на околината. Пред вас е возбудлив…

 • Дневен хороскоп 07.03.2018

  Дневен хороскоп 07.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм, сигурно се ќе постигнете. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба.   Бик (21.04…

 • Дневен хороскоп 06.03.2018

  Дневен хороскоп 06.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате пречки во работата, и тоа е нормално, па затоа не се нервирајте. Во љубовта многу сте емотивни,…

 • Дневен хороскоп 05.03.2018

  Дневен хороскоп 05.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате поволен ден за остварување на деловните цели. Среќата ќе ве следи постојано. Во љубовта можно е да…