Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 06.03.2018

Време: 08:56

Датум: March 6, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денес ќе имате пречки во работата, и тоа е нормално, па затоа не се нервирајте. Во љубовта многу сте емотивни, но и осамени. Пријдете му на лицето кое ви се допаѓа.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Загрижени сте за некои проблеми кои ви се случуваат. Време е да им се посветите посериозно. Во љубовта ситуацијата е одлична, не можете да се одвоите од партнерот.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе имате тежок ден на работа, но благодарение на добрите колеги лесно ќе ви помине. Во љубовта стравувате за нешто, но без грижа наскоро проблемите ќе бидат решени.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ве очекуваат некои кочници на полето за работа. Нешто ќе ви создава проблеми, но не се нервирајте. Многу сте страствени и подогтвени сте на саканото лице да му ја покажете страната која не ја познава.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Не се бавете денес со никакви документи. Подобро е да се држите до вообичаените работни задачи. Некое време уживавте во љубовта, сега ви станува досадно.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Можете да очекувате мали финансиски потешкотии. Ќе ви биде потребно време да се ослободите од одредена ситуација. Доколку имате проблеми со љубомората, време е со саканото лице да поразговарате за тоа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денот не е поволен за експериментирање, па затоа седете си мирни. Ќе се чувствувате како да стоите казнети во ќоше. Но тоа чувство брзо ќе исчезне. Во љубовта се е во најдобар ред.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе имате приватни проблеми, па деловните воопшто нема ни да ве интересираат. Родителите и семејството ќе ве обврзат со една потешка задача. Саканото лице ќе ви се налути, па ќе биде потребно да му се извините.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Немојте да ризикувате или да се коцкате со нешто што можете да го загубите. Доколку сте калкулирале помеѓу две личности, денес ќе треба да се одлучите за една.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Оние со приватен бизнис ќе имаат потешкотии. Ќе морате да почитувате одредени процедури. Вашата емотивна ситуација не е сјајна, а вие го знаете тоа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Дколку сте планирале деловно патување, можни се компликации. Работите ќе се одвиваат побавно од очекуваното. Ќе имате мала блокада во комуникацијата со саканото лице.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Поведете сметка за своите финансии. Можни се некои мали промени. Избегнувајте големи трошоци. Не се чувствувате комплетно покрај партнерот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 14.03.2018

  Дневен хороскоп 14.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да…

 • Дневен хороскоп 12.03.2018

  Дневен хороскоп 12.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…

 • Дневен хороскоп 09.03.2018

  Дневен хороскоп 09.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да создадете поинтимен однос во врската, но се плашите дека ќе ја загубите слободата. Не ги забрзувајте вештачки нештата…

 • Дневен хороскоп 08.03.2018

  Дневен хороскоп 08.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте одлучни и сакате да ги реализирате своите идеи без оглед на мислењето на околината. Пред вас е возбудлив…

 • Дневен хороскоп 07.03.2018

  Дневен хороскоп 07.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм, сигурно се ќе постигнете. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба.   Бик (21.04…

 • Дневен хороскоп 05.03.2018

  Дневен хороскоп 05.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате поволен ден за остварување на деловните цели. Среќата ќе ве следи постојано. Во љубовта можно е да…