Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    

Дневен хороскоп 14.02.2018

Време: 09:48

Датум: февруари 14, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

astro-nova-slika

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Нервозата и недостатокот на концентрација можат негативно на влијаат на вашата работа. Во љубовта ви доаѓа прилика да започнете нешто од ново.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Можно е денес да немате доволно мотивација и од таа причина да не сте доволно посветени на своите обврски. Во љубовта партнерот ќе ги исполни сите ваши очекувања.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сакате да ги покажете своите деловни таленти во најдобро светло. Во љубовта пред вас е многу убав и романтичен ден во кој ќе уживате.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Обидете се да не се оптеретувате со деловните проблеми и уживајте во првиот ден од неделата. Во љубовта потребни ви се емотивни промени.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Се наоѓате пред мала дилема. Можно е да ви биде потребно некое време да донесете коректна одлука, време е за промени. Во љубовта имате желба да основате семејство.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Потребно е да се потрудите да дојдете до вистинските информации. Кога ќе ја согледате ситуацијата од сите агли, ќе знаете како да постапите. Во љубовта ќе успеете да ги решите несогласувањата со партнерот.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Помирете се со тоа дека не можете да го обавите сето тоа што сте планирале. Во љубовта потребно е да и пружите малку поголемо внимание на саканата личност.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате прилика да исправите некои грешки кои претходно сте ги правеле. Немојте да ја игнорирате таа можност. Во љубовта пробајте да се релаксирате во друштво на саканата личност и да не мислите на работата.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Препорака е да испочитувате некои правила кои ви се наметнати, а се со цел да не си создавате тензии. Во љубовта потребно ви е да имате доволно трпение за партнерот да ви се довери.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Потребно е на себе да си дадете доволно време за некои деловни потези. Денешниот ден не е за драстични промени. Во љубовта можен е влез во сериозна врска.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Тешко ви е да се организирате. Денес едноставно не е претерано поволен ден, па не форсирајте некои работи. Потребно е да ја подобрите комуникацијата со саканото лице.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе направите се што е потребно за да дојдете до деловен успех. Во љубовта опуштете се покрај саканото лице и уживајте во неговото присуство.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 19-20.05.2018

  Викенд хороскоп 19-20.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе почувствувате креативна инспирација и со леснотија ќе завршите бројни обврски овој викенд. Понекогаш умеете да оставите фантастичен впечаток на…

 • Дневен хороскоп 18.05.2018

  Дневен хороскоп 18.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате добри идеи за промена на работата и се што ви е потребно е помош од страна на соработник од…

 • Дневен хороскоп 17.05.2018

  Дневен хороскоп 17.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Важно е да учите од грешките и да не ги повторувате. Покажете си на себе и на другите дека сте…

 • Викенд хороскоп 12-13.05.2018

  Викенд хороскоп 12-13.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Пред вас е голем пресврт од кој можете да направите чудо. Имате креативност, сила и амбиција, но и една маана.…

 • Дневен хороскоп 11.05.2018

  Дневен хороскоп 11.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не треба да се оптоварувате со притисоците кои ви ги создаваат другите лица, туку бидете верни на вредностите што го…

 • Дневен хороскоп 10.05.2018

  Дневен хороскоп 10.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ден во кој ќе постојат мнофу непредвидени случувања, од писма и информации кои доцнат, па до уреди кои ќе се…

 • Дневен хороскоп 09.05.2018

  Овен (21.03 – 20.04) Размислувате за прекин на деловната соработка која според вас е несоодветна. Не брзајте со одлуките. Во љубовта ве очекува променлива емотивна…

 • Дневен хороскоп 08.05.2018

  Дневен хороскоп 08.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Пред вас е можност да ја обновите соработката со личност со која во минатото сте имале многу добар однос. Во…

 • Викенд хороскоп 05-06.05.2018

  Викенд хороскоп 05-06.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Очекувате покана за на некој краток излет, а ако се случи немојте да ја одбиете. Романтични или деловни патувања, па…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…