вторник, април 20, 2021
9 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: њујорк

Од Лондон до Њујорк за три и пол часа: Нов прототип на суперсоничен комерцијален авион за чиј изглед сите зборуваат (ВИДЕО)

Американската технолошка компанија Boom Technology во средата претстави прототип на суперсоничен авион Boom Supersonic XB-1. Тие тврдат дека го конструирале ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 18 1 2 18