среда, декември 2, 2020
-5 °c
Skopje
2 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: школо

Донација од „Нова“: 25 деца во социјален ризик добија електронски уреди за полесно следење онлајн настава

Вкупно 25 деца на самохрани родители кои живеат во социјален ризик ќе добијат електронски уреди за полесно следење на онлајн ...

Прочитај повеќе

Огромна помош за наставниците: Бесплатни дигитални алатки кои го олеснуваат учењето од далечина

Успешното спроведување на учењето од далечина е еден од најголемите предизвици пред кој се исправени училиштата во целиот свет во ...

Прочитај повеќе

Филипче: Прекин на наставата во наредните 14 дена, за деца до 10 години од работа се ослободува еден родител

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес-конференција соопшти дека по препорака на комисијата за заразни болести, владата прифатила сет ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7