вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: центар

Герасимовски: Преку анкета или референдум граѓаните ќе учествуваат за новите градби во Центар

Изминатите осум години општината и покрај мораториум работи на санирање на штетите од ВМРО-ДПМНЕ, порача Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник ...

Прочитај повеќе

Герасимовски: Со подземни паркинзи го решаваме проблемот со паркирање на зградите близу Влада

Горан Герасимовски кандидатот за градоначалник од СДСМ и Коалицијата одржа маалска, средба со граѓаните од зградите близу кејот на Вардар ...

Прочитај повеќе

Арнаудова: Знам дека Горан Герасимовски ќе спроведе зелени политики во Општина Центар

Кристина Арнаудова со поддршка на Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Општина Центар од СДСМ и Коалицијата. Арнаудова вели дека ...

Прочитај повеќе

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски денеска го потпиша Кодексот за фер и демократки избори. Герасимовски се обврза ...

Прочитај повеќе

М6 Едукативен центар со нова програма за поттикнување на општествениот развој

M6 Едукативниот центар започнува со спроведување на нова програма чија цел е поттикнување на општествениот развој и позитивна општествена трансформација ...

Прочитај повеќе

Герасимовски: Нема да дозволам злоупотреба и прекумерно градење на штета на граѓаните

Битката за подобри урбанистички планови и обезбедување на похумани услови за живот во централното градско подрачје, беше и останува клучна ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 67 1 2 67
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00