петок, февруари 26, 2021
4 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Цените на храната на највисоко ниво во последните 6 години и ќе продолжат да растат (ИНФОГРАФИК)

Светските цени на храната достигнаа 6-годишен максимум во декември и најверојатно ќе продолжат да растат во 2021-ва година, зголемувајќи го ...

Прочитај повеќе

Макпетрол: РКЕ повторно покажува нестручност и недоволно познавање на пазарот со нафтени деривати и горива за транспорт

Компанијата Макпетрол повторно излезе со писмена рекација по соопштението на Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 95 1 2 95