петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Поскапувањето на струјата ќе ја зголеми инфлацијата – бизнисот има потешкотии да ги реализира тековните договори

Стопанството се соочува со потешкотии во работата поради константниот раст на цената на струјата на светските берзи. Од бизнси секторот ...

Прочитај повеќе

Помали осцилации на пазарот на криптовалути: Еве колку вредат најпознатите дигитални пари

Во изминатите 24 часа, вкупната вредност на пазарот за криптовалути забележа минимален раст од 0,1 проценти. Пазарот на криптовалута забележа ...

Прочитај повеќе

„BMW“ и „Mercedes“ ќе продаваат помалку возила, но ќе ги здржат високите цени

Автомобилската индустрија претрпе два сериозни удари откако изби пандемијата на коронавирусот, по што следеше недостатокот на микрочипови. И додека побарувачката ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 152 1 2 3 152
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00