петок, февруари 26, 2021
6 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: храна

Граѓаните штедат на храна – паѓа прометот во трговијата со основните прехрамбени продукти

Граѓаните штедат и на храна, се помалку купуваат основни прехрамбени продукти. Пандемијата го стегна паричникот и приходите на населението кое ...

Прочитај повеќе

Цените на храната на највисоко ниво во последните 6 години и ќе продолжат да растат (ИНФОГРАФИК)

Светските цени на храната достигнаа 6-годишен максимум во декември и најверојатно ќе продолжат да растат во 2021-ва година, зголемувајќи го ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 108 1 2 108