среда, април 21, 2021
11 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

ФИФА и УЕФА остро се закануваат на клубовите од Суперлигата: Ќе ви забраниме да играте во сите наши натпреварувања

Дванаесет богати европски клубови синоќа постигнаа договор за формирање на Суперлига. Новото натпреварување ќе го играат Реал Мадрид, Милан, Арсенал, ...

Прочитај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше две места на најновата ФИФА рејтинг листа

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од две позиции на ФИФА ранг листата за месец септември. „Црвено-жолтите“ по победата над Ерменија, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 28 1 2 28