недела, јуни 13, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: филип

Финалето од ЛШ од мој агол – Филип Поповски, Генерален секретар на Фудбалската федерација на Македонија

Неколку дена не делат од долгоочекуваното финале од Лигата на шампионите. Сезона  која  донесе многу изненадувања и неколку неочекувани резултати. ...

Прочитај повеќе

Филип Поповски: ФФМ е професионална институција со единствена цел развој на македонскиот фудбал

На натпреварот против Лихтенштајн, Фудбалската федерација на Македонија одбележа значаен јубилеј, 25 години од првиот официјален натпревар на репрезентацијата на ...

Прочитај повеќе

Младиот ракометар Филип Андонов преку кампот “Кирил Лазаров 7” до место во јуниорската репрезентација на Македонија

"Кампот на Кире го паметам како нешто најубаво, среќен сум што учев од најдобриот ракометар, тоа е драгоцено искуство за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 8 1 2 8